Šamorín zdolal Ružomberok o 13 bodov

MBK Ružomberok - BK Slovan Bratislava

Už aj s Timeou Sujovou v zostave nastúpili hráčky MBK Ružomberok dnes na súboj ďalšieho kola extraligy. Ich súperom bol na juhu Slovenska domáci Šamorín.

Prvá štvrtina patrila Šamorínu, ktorý koučuje bývalý generálny manažér Ružomberka Stanislav Onuška. Po triumfe 19:17 sa však začala druhá desaťminútovka, v ktorej hrali prím Liptáčky. Zvláštny meter predviedli rozhodcovia. Kým domácemu trénerovi tolerovali hlasité koučovanie, lodivod Ružomberka Juraj Suja na podobné správanie doplatil technickou chybou. Ani to však MBK nezabránilo vyhrať túto časť hry. Do polčasových kabín sa odchádzalo za stavu 27:28.

Kým v tretej štvrtine ešte Ružomberok nielen držal krok s miernym favoritom zo Šamorína, no dokonca aj viackrát viedol, posledná desaťminútovka sa stala jasnou korisťou domáceho družstva. Z Liptáčok sa navyše vyfaulovali dve dôležité hráčky – Timea Sujová a kapitánka Zuzana Lázárová, a o osude stretnutia bolo rozhodnuté.

Najbližšie dva zápasy odohrajú Ružomberčanky doma v Koniarni. V sobotu 25. októbra privítajú Piešťanské Čajky, v stredu 29. októbra bude ich súperom Spišská Nová Ves. Oba duely sa začínajú o 17:00.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 72:59 (19:17, 27:28, 47:44). Najviac bodov Šamorína: Vyňuchalová, Mračnová a Slamová po 18. Body Ružomberka: Sujová 10, Kmeťová a Remenárová po 9, A. Baburová 8, Lázárová 7, Nagyová a D. Baburová po 6, Letková 4. Štvrtiny: 19:17, 8:11, 20:16, 25:15. Trojky: 5:2.