Zápas s majstrom rozhodla posledná minúta

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

1 600 divákov videlo dramatický zápas od začiatku do konca. Ružomberok nečakane držal s Good Angels Košice krok počas celého duelu.

Na prvý kôš stretnutia si museli diváci počkať takmer tri minúty! Obidve družstvá totiž začali nervózne, a s nepresnou muškou. Ružomberčanky otvorili skóre zápasu, a tak viedli zásluhou Nagyovej. Tá potom pridala aj dve úspešné šestky, a bolo 4:1 pre domáce. Dva body pridala aj Remenárová a Ruža už vyhrávala o päť bodov. To bolo pre trénera hostí moc, nasledoval oddychový čas. Jeho zverenky po ňom zlepšili hru, a napokon prvú štvrtinu vyhrali tesne 16:13, aj preto, že Ružomberku čiastočne odišla úspešná streľba.

Domáce sa snažili, vyše 1500 divákom v Koniarni predvádzali atraktívny basketbal s ukážkovým povzbudzovaním fanklubu Concordia 1906, ale sila Good Angels sa pomaly začínala naplno prejavovať. V polovici druhej štvrtiny viedli hostky 29:21, o minútu neskôr 32:23. Košičanky ťahala strelecky najmä Zietarová, domáce zase kapitánka Lázárová.

Po polčase však zverenky Juraja Suju dokázali ešte pridať, v 24. minúte bol stav 34:38. O dve minúty bol po trojke Letkovej rozdiel len dvojbodový – 38:40. Koncom štvrtiny sa už znovu na vývoj zápasu nemohol pozerať tréner Kováčik, a tak si za stavu 40:42 zobral oddychový čas. Záverečné sekundy patrili hostkám, ktoré mierne zvýšili svoj náskok na 49:43.

Začiatok poslednej štvrtiny bol pre konečný výsledok rozhodujúci. Liptáčky nepremenili niekoľko jasných príležitostí na skórovanie. Mohli otočiť stav, alebo aspoň vyrovnať, namiesto toho umožnili hostkám udržovať bodový odstup. Šesť minút pred koncom prehrávali domáce o šesť bodov 45:51.

Tridsať sekúnd pred koncom za stavu 55:61 trafila Lázárová trojku, a Ružomberok sa dotiahol na tri body. Po oddychovom čase sa už na skóre nič nezmenilo, Košičanky umne postrážili záver, a napokon vyhrali tesne o tri body.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 58:61 (13:16, 27:35, 43:49). Bodovali – Ružomberok: Remenárová 14 a Lázárová po 14, Letková 9, Nagyová 8, Kmeťová 7, A. Baburová 6. Košice: Krivačevičová 21, Zietarová 12, Bärová 11, Hruščáková 8, Fikielová 4, Minčíková a Kiššová po 2, Bálintová 1. Štvrtiny: 13:16, 14:19, 16:14, 15:12. Diváci: 1 600. TH: 21/12 – 14/10. Trojky: 3:3. Fauly: 17:20.