Víťazstvo bolo blízko, napokon však uspeli Čajky

Dnes od šiestej bojovali naše dievčatá v Diplomat aréne proti Piešťanským Čajkám. Hralo sa prvé semifinálové stretnutie našej extraligy…

Znie to neuveriteľne, ale v prvej štvrtine padlo len 12 bodov (spolu). Sedem dal Ružomberok, päť domáce hráčky. Do druhého dejstva však nastúpili Piešťany zhurta, a nastrieľali Liptáčkam 20 bodov. Zverenky Juraja Suju stihli zareagovať len piatimi bodmi. Po polovici zápasu boli tak spokojnejšie Čajky, ktoré mali pred MBK náskok až trinástich bodov. Tretia štvrtina však vyšla lepšie Ružomberku, ktorý dokázal dať 17 bodov a znížil tak skóre. Najdramatickejšie chvíle sa odohrávali v záverečnej časti hry. Tri minúty pred koncom viedli domáce už len o tri body (42:39), a schyľovalo sa k napínavému koncu. Ten napokon lepšie zvládli Piešťany, ktoré už v posledných minútach nedovolili Liptáčkam streliť ani jediný bod, a vyhrali prvý zápas 48:39.

Z domácich sa najviac darilo suverénnej Brownovej, ktorá ako jediná hráčka spomedzi všetkých na súpiskách (!) dala viac ako 10 bodov. Ružomberčanky ťahala bodovo najmä Campellová, kapitánka Kmeťová strelila len jediný bod. Za zmienku tiež stojí fakt, že Liptáčky nestrelili v celom zápase ani jedinú trojku.

Druhé stretnutie je na programe už v stredu 29. marca v ružomberskej Koniarni. Len pripomíname, že semifinálová séria sa hrá na tri víťazstvá.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 48:39 (5:7, 25:12, 35:27). Brownová 18, Slamová 9, Handyová, Páleníková a Oliverová po 5 – Campbellová 8, A. Moravčíková 6, Smithová a A. Baburová po 5, Lázárová a Kelčíková po 4, Myersová, Mištinová a Bartánusová po 2, Kmeťová 1. Štvrtiny: 5:7, 20:5, 10:17, 13:10. TH: 12/9 – 9/7. Trojky: 3-0. Diváci: 560. Úspešnosť streľby: 31% – 27%.