V prípravných zápasoch výhra aj prehra

PLAY OFF MBK Ružomberok- BK Slovan Bratislava

Ružomberské basketbalistky, keďže nepostúpili do finálovej časti Stredoeurópskej ligy, mali medzi štvrťfinálovými a semifinálovými duelmi slovenskej extraligy dostatok času na dôslednú prípravu pred náročnými stretnutiami play-off.

Súperom MBK Ružomberok v ceste za zosadením Košíc z extraligového titulu bude v semifinálových bojoch, ktoré sa hrajú na tri víťazstvá, silný tím Piešťanské Čajky. S týmto družstvom Liptáčky počas základnej časti ligy v kúpeľnom meste prehrali tesne o dva body 60:62, v domácej odvete začiatkom januára však uspeli a Čajky odišli po prehre 55:65. Prvý zápas semifinále play-off sa hrá v sobotu 22. marca na pôde Piešťan, v Koniarni sa naše žabky proti Čajkám predstavia najbližšie v stredu 26. marca podvečer.

V rámci prípravy na túto sériu odohrali zverenky Juraja Suju dva priateľské zápasy u našich českých susedov. V stredu 12. marca si zmerali sily s BK Kara Trutnov. Po mimoriadne vyrovnanom súboji napokon Liptáčky podľahli svojmu súperovi o štyri body 67:71, keď rovnakým rozdielom skončil aj prvý polčas. Najviac sa spomedzi Ružomberčaniek darilo Murphyovej, ktorá sa na zisku MBK podieľala 18 bodmi, Kmeťová a Fenynová dali o päť menej.

Druhý duel čakal na Ružomberčanky nasledujúci deň. S celkom Sokol Hradec Králové sa im darilo viac, vyhrali o dva body polčas, a napokon o rozdielom 7 bodov uspeli aj v celom zápase, v ktorom sa tak zrodil výsledok 68:61 pre Ružomberok. Strelecky sa najviac z Liptáčok presadili Kmeťová a Murphyová, autorky 15 bodov, kapitánka Ruže Brezániová dala o šesť menej.

Príprava MBK (streda 12. a štvrtok 13.3.):

BK Kara Trutnov – MBK Ružomberok 71:67 (34:30). Najviac bodov MBK: Murphyová 18, Kmeťová a Fenynová po 13.

Sokol Hradec Králové – MBK Ružomberok 61:68 (27:29). Najviac bodov MBK: Kmeťová a Murphyová 15, Brezániová 9.