V Piešťanoch rozhodlo až predĺženie

MBK Ružomberok - BK Slovan Bratislava

Napriek tomu, že Ružomberčanky mali priam katastrofálnu 25% úspešnosť streľby, a ich súper z Piešťan takmer dvojnásobnú (48%), prvé semifinále v kúpeľnom meste rozhodol až extra čas…

Favoritom tejto série sú síce Piešťany, no ich uplynulé týždne nie sú také oslnivé. Ružomberok dokázal Čajky zdolať aj v Slovenskom pohári, a aj ostatné zápasy v tomto roku boli veľmi tesné, rozhodoval prakticky jediný kôš. Aj preto sa čakalo, že Liptáčky budú Piešťanom takmer rovnocenným súperom.

Stalo sa. Potvrdil to už prvý duel. Hoci prvú aj druhú štvrtinu vyhrali domáce 15:11, resp. 13:10, a do šatní odchádzali na polčasovú prestávku spokojnejšie (28:21), po zmene strán ukázali svoje umenie aj Ružomberčanky. Tretiu aj štvrtú, mimoriadne dramatickú štvrtinu, vyhrali zverenky Juraja Suju (19:15 a 17:14), a tak sa zápas skončil v riadnom hracom čase remízou 57:57, hoci v záverečných sekundách mohli vyhrať najprv Liptáčky, a potom z posledného útoku aj domáce.

Nasledovalo predĺženie. V ňom jasne dominovali Čajky, ktoré naše žabky prestrieľali 14:4, a tak prvý semifinálový duel zvládli lepšie domáce po výsledku o desať bodov 71:61.

V stretnutí excelovala ružomberská kapitánka Zuzana Lázárová, ktorá znovu potvrdila, že má vynikajúcu formu. Bola najlepšou strelkyňou zápasu s 22 bodmi (!), čo je viac ako tretina všetkých bodov Ružomberka za hrací čas. Naopak, sklamala Letková, a viac sa čakalo aj od dvojičiek Baburových. Snáď si to žabky vynahradia v odvete v Koniarni.

Mimoriadne nízke percento úspešnej streľby si znovu pripísali zverenky Juraja Suju. Za zápas premenili len 18 zo 69 pokusov (26.1%), kým ich súperky z Piešťan trafili 25 z 51 pokusov (49.0%).

V sérii teda vedú Čajky 1:0. Druhý zápas semifinále medzi MBK Ružomberok a Piešťanmi sa odohrá pod Čebraťom už v stredu 18. marca o 17:00. Liptáčky budú potrebovať podporu zaplnenej Koniarne, preto by žiadny športový fanúšik v našom meste nemal zostať doma!

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 71:61 (15:11, 28:21, 43:40 – 57:57) – stav série 1:0. Štvrtiny: 15:11, 13:10, 15:19, 14:17, 14:4. Najviac bodov – Piešťany: Bartoňová 21, Krč-Turbová 16, Tathamová 13, Stehlíková 7. Ružomberok: Lázárová 22 (!), Remenárová 9, D. Baburová 7, A. Baburová a Kmeťová po 6, Nagyová 4, Letková 1. 350 divákov. 5 faulov: Stehlíková, Felixová – Remenárová, Letková. Úspešňosť streľby: 49.0% – 26.1%.