V napínavom zápase napokon víťazstvo MBK

V napínavom zápase nakoniec víťazstvo MBK

Od začiatku bol duel veľmi vyrovnaný aj keď Maďarky mali predsa len o niečo navrch. Osem hráčok MBK však húževnato bojovalo proti jedenástim Maďarkám a vďaka dvojke Veroniky Černákovej sa polčas skončil nerozhodne 39:39.

Ružomberok nastúpil na svoj ďalší domáci zápas proti Miškovcu v sobotu 23. novembra. V rámci Stredoeurópskej ligy bol súperom Liptáčok maďarský celok DKSK Miškovec.

Duel bol od začiatku do konca dramatický. Kým Maďarky vyhrali prvú a tretiu štvrtinu, Ružomberčanky dominovali v druhej a poslednej. A práve tá bola pre konečný rezultát najdôležitejšia, MBK v nej súpera prestrieľal 20:14.

V tretej štvrtine sme na súpera okamžite vyštartovali a dve šestky Murphyovej znamenali vedenie 44:39. Chvíľkové uspokojenie a nedôslednosť v obrane nás ale rýchlo stálo vedenie a tretiu časť sme prehrali o 18:20.

Úvod záverečnej štvrtiny odštartovala trojka Ravenovej, 57:62. Potom nasledoval záverečný uragán žabiek, ktorý doslova exceloval a MBK po šnúre 17:0 viedlo 74:62. Súperky svojou bojovnosťou postupne korigovali, ale na zvrat to už nestačilo a tak si žabky pripísali štvrté víťazstvo v MEL, z toho tretie na domácej palubovke.

MBK Ružomberok – DKSK Miškovec (Maď.) 77 : 73. Štvrtiny: 14:16, 25:23, 18:20, 20:14. Body MBK: Murphyová 26(13 doskokov), Baburová 11, Černáková 11. Body DKSK: Sverrisdottirová 16, Jansoneová 16, Ravenová 14. Diváci: 600