V Bratislave výhra vďaka poslednej štvrtine

Mal to byť jednoznačný zápas, napokon z toho bola dráma až do poslednej štvrtiny. Ružomberčanky zvládli duel v Bratislave, a zavŕšili tak hektický začiatok januára, keď počas 12 dní odohrali neuveriteľných sedem zápasov!

Basketbalistky Ružomberka majú za sebou poriadnu šichtu! Včera v Bratislave totiž od 7. januára odohrali už dvanásty zápas (!), čo sa v kombinácii s ultraúzkou lavičkou podpísalo pod (len) tesné víťazstvo MBK na palubovke outsidera zo Slovana Bratislava. Liptáčky však stretnutie zvládli, a tak si pripísali povinné víťazstvo o osem bodov.

Prvé štvrtina sa však javila veľmi vyrovnane, Bratislavčanky ju prehrali len tesne o jediný bod. Aj ďalšie dve desaťminútovky boli tesné, ale už v prospech domácich, ktoré vyhrávali veľkú časť zápasu. Enormný záber na fyzickú aj psychickú stránku hráčok Ružomberka sa podpísal na výkone Ruže, ktorá však v Bratislave nezvädla, bojovala, a zvíťazila.

Najmä zásluhou poslednej štvrtiny. Hoci zverenky Juraja Suju prehrávali, našli v sebe posledné zvyšky síl a bojovnosti, na palubovke hrali srdcom a rozbili Slovan 18:9. Celkovo vyhrali zápas 61:53, najviac bodov MBK strelili Murphyová a Brezániová, ktorým dobre sekundovala Vesterbergová.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 53:61 (12:13, 15:14, 17:16, 9:18). Najviac bodov: Talajková 19, Paulovičová a Mračková po 10 – Murphyová 14, Brezániová 12, Vesterbergová 10. TH: 20/10 – 22/14, fauly: 23 – 16, trojky: 1 – 3, rozhodovali: Lamoš, Margala a Bara, 120 divákov.