Úplne v pohode. Ružomberok – Šamorín 90:54

Len šesť stálych hráčok MBK Ružomberok sa postavilo v Koniarni na ďalší zápas extraligy proti ŠBK Šamorín, ktorý mal k dispozícii deväť basketbalistiek.

4:0 a 6:2. S takýmto vedením začal stretnutie domáci Ružomberok. Napriek tomu, že zdecimovaný káder čelil papierovo silnému súperovi, na palubovke dominovali Liptáčky. Vyhrali prvú štvrtinu presvedčivo 20:11, a vytvorili si tak sľubný náskok. Druhú desaťminútovku začali Šamorínčanky lepšie, útočným snahám MBK odolávali, a aj preto v tejto časti hry uhrali vyrovnaný bodový stav 17:17. Vďaka náskoku z prvej štvrtiny tak do polčasových šatní odchádzali spokojnejšie Ružomberčanky po výsledku 37:28.

MBK Ružomberok - ŠBK Šamorín

Po zmene strán predviedli domáce hráčky uragán, aký sa len tak ľahko nevidí. Tri minúty pred koncom tretej štvrtiny sa ich náskok zvýšil už na 20 bodov, v 29. minúte vyhrávali 62:40. Výbornú časť hry zakončili aj s podporou solídnej návštevy 550 divákov s vedením o 22 bodov.

V záverečnej štvrtine už bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. Zverenky Juraja Suju si v pohode udržiavali dostatočný náskok pred súperom, ktorý však ani túto časť hry nevypustil a bojoval až do konca. Nestačilo to však nielen na zvrat v zápase, ale dokonca ani na skorigovanie skóre. Ružomberok vyhral úplne bez problémov o 36 bodov.

Svoju vynikajúcu formu potvrdila kapitánka MBK Lázárová, ktorá súperkám nastrieľala 22 bodov, pridala 7 doskokov a 8 asistencií. Darilo sa aj D. Baburovej (20 bodov), Kmeťovej (17), a Moravčíkovej (14). Ružomberok zaznamenal v zápase ukážkovú úspešnosť streľby na úrovni 51%, kým Šamorín premenil len 37% streleckých pokusov.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 90:54 (20:11, 37:28, 62:40). Bodovali – MBK: Lázárová 22, D. Baburová 20, Kmeťová 17, Moravčíková 14, Sujová 10, A. Baburová 7. ŠBK: Mračnová 11, Hašková 10, Slamová 9, Šústová 8, Riecka, Feketeová a Theinerová po 4, Lelkesová a Urbanová po 2. Štvrtiny: 20:11, 17:17, 25:12, 28:14. Diváci: 550. Úspešnosť streľby 51% – 37%.