Tretia výhra v CEWL: Ruža – Slovanka 94:58

Do štvrtého zápasu Stredoeurópskej ligy žien vstupovali basketbalistky MBK Ružomberok s bilanciou 2 víťazstvá, 1 prehra. Ich súperom bola v Koniarni Slovanka Mladá Boleslav.

Od začiatku do konca viedol len Ružomberok. Šnúra 17:0, ktorou upravil v záverečnej štvrtine na 90:45 hovorí za všetko. Slovanka dnes buď nemala svoj deň, alebo sa ešte nestihla zžiť s tréningovým procesom kouča Dejana Kovačeviča, ktorý k družstvu nastúpil pred niekoľkými týždňami. Isté je, že dnes v Koniarni vynikal len jediný tím – ružomberský. Zverenky Juraja Suju ovládli všetky štvrtiny, a ukážkovo sa rozbehli hneď v tej úvodnej, ktorú vyhrali 25:11.

Liptáčky dôsledne plnili pokyny trénerského tandemu Suja-Porubčan, a ich náskok utešene narastal. Do polčasu už bol viac ako 20-bodový (50:27). Obraz hry sa vôbec nezmenil ani po polčase, Ruža stále útočila, Češky vôbec neboli nebezpečné, premenili len tretinu svojich streleckých pokusov. Za všetky aspoň jeden fakt – obidve družstvá hádzali po 27 trestných hodov, no kým Ružomberok premenil až 24, Slovanka len 16. Napokon MBK bez najmenších problémov zvíťazil, pripísal si do tabuľky CEWL ďalšiu výhru, tentoraz o 36 bodov nad Mladou Boleslavou – 94:58.

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: “Som spokojný, 35 minút sme hrali dobrý basketbal, približne taký, aký si predstavujeme. Výsledok hovorí, že to bol jednoduchý zápas, ale mali sme pred súperom rešpekt. Slovanka totiž menila trénera, hrajú v českej lige celkom dobre, darí sa im. Snažili sme sa zodpovedne pripraviť. Účinkovanie v Stredoeurópskej lige bol pre nás veľmi dobrý krok.”

Kristýna Minarovičová, Slovanka Mladá Boleslav: “Stretnutie sa nám vôbec nevydarilo. Ani v obrane, ani v útoku. Nemám k tomu čo viac povedať. Bol to úplne iný zápas ako u nás doma, tam sme prehrali len o 10 bodov. Dnes sa nám jednoducho nedarilo. Najväčší problém sme mali v obrane, dostali sme až 94 bodov, čo je naozaj moc.”

MBK Ružomberok – Slovanka Mladá Boleslav 94:58 (25:11, 50:27, 61:42). Bodovali – MBK: Lázárová a Tetemondová po 17, A. Baburová 13, Sujová 12, D. Baburová a Letková po 11, Kmeťová 9, Kelčíková 4. Slovanka: Brajkovićová 16, Minarovičová 13, Vorlová 11, Harapesová 8, Warnerová 5, Novotná 3, Gobeljićová 2. TH: 27/24 – 27/16. Trojky: 6-4. Úspešnosť streľby: 47% – 34%. Diváci: 300.