Takmer pokorený majster

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

Až v záverečných sekundách sa v súboji Good Angels Košice a MBK Ružomberok rozhodlo o tom, že úradujúci majster napokon prekvapujúco neprehrá.

Ružomberčanky držali celý zápas krok s jednoznačným favoritom stretnutia. Good Angels Košice prehrávali s tímom Juraja Suju na začiatku 0:7, čo musel byť pre majstra poriadny šok. Prvú štvrtinu vyhrali Liptáčky o jediný bod 18:17. Druhá časť hry bola na body chudobnejšia, domáce v nej boli úspešnejšie 9:5.

Tretia štvrtina však znovu patrila Ružomberku. Družstvo spod Čebraťa dalo 15, kým jeho súper len 14 bodov. Pred záverečnou desaťminútovkou bolo všetko otvorené. Všetko rozhodli posledné minúty, v ktorých znovu doplatil MBK na úzku lavičku, vyfaulovala sa Remenárová, a na výhru Liptáčkam napokon nestačilo ani skvelých 19 bodov kapitánky Lázárovej a 17 Kmeťovej.

Vicemajster napokon ťahal v závere za kratší koniec povrazu aj kvôli príliš nízkej úspešnosti streľby. Kým Košičanky mali takmer 40% pokusov v koši, Ružomberok nedosiahol v tejto štatistike ani na 28%.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 61:54 (17:18, 9:5, 14:15, 21:16). Najviac bodov – Košice: Rodgersová 16, Žirková 15, Oblaková 10. Ružomberok: Lázárová 19, Kmeťová 17, Letková 7, Nagyová 5, Černáková a Remenárová po 3. Úspešnosť streľby: 39.3% – 27.7%.