Stopercentná úspešnosť v príprave

MBK Ružomberok- Piešťanské Čajky

Basketbalistky MBK Ružomberok odštartovali prípravnými zápasmi poslednú časť dolaďovania formy na nový ročník slovenskej extraligy.

Súperom zvereniek Juraja Suju bol účastník najvyššej domácej súťaže – tím Rücon Spišská Nová Ves. Obidva duely Liptáčky zvládli nad očakávania, a vyhrali ich.

Prvý zápas sa skončil výsledkom 67:46. Ružomberčanky dominovali už aj po polčase, ktorý vyhrali 30:24. Najlepšou strelkyňou víťazného tímu bola Remenárová, zaznamenala až 21 bodov., Kmeťová pridala ďalších 13 bodov.

Druhý duel sa niesol takisto v réžii Liptáčok, ktoré nad svojím súperom triumfovali po výsledku 65:61. Polčas sa skončil 37:29 pre MBK. Najlepšou strelkyňou Ružomberka bola Alexandra Baburová, ktorá zaznamenala 16 bodov.