Splnená misia v Bratislave, MBK s výhrou 82:58

V predposlednom zápase kalendárneho roku 2015 sa naše žabky predstavili na palubovke Slovana Bratislava. V drese Ružomberka absolvovala premiérový štart nová mládežnícka posila z Levíc Nikola Kováčiková.

Duel začala Ruža podľa predstáv. Vyhrávala 2:0, 4:0, a po trojke Kmeťovej 7:0. Potom však prišiel menší útlm, ktorý aktívne Bratislavčanky využili na dotiahnutie skóre. Viackrát vyhrávali, aj keď len o bod, a napokon sa ich korisťou stala aj úvodná desaťminútovka, ktorú vyhrali 19:18.

Trojky Tetemondovej a aktivita Lázárovej či Sujovej boli hlavným hnacím motorom otočenia skóre a zvýšenia náskoku Ružomberka v druhej štvrtine. Ruža zlepšila streleckú mušku, dostala sa na úroveň takmer 50% a zaslúžene túto časť hry vyhrala 23:13 a polčas sa tak skončil úspešne pre MBK v pomere 41:32.

Prekvapujúci vývoj zápasu, ktorý favorit z Ružomberka nemal pevne vo svojich rukách, pokračoval aj po zmene strán. Darilo sa Sujovej aj Letkovej, ktoré už boli bodovo na dvojciferných číslach. Dve minúty pred koncom predposlednej štvrtiny vyhrávala Ruža o deväť bodov (53:44), no stále to nebol pohodlný náskok, aký sa už v tejto fáze zápasu rozhodne očakával.

Do záverečnej štvrtiny vstupovali Liptáčky za stavu 59:48. Z 11-bodového náskoku však bol za minútu a pol len sedembodový (61:54 pre MBK), a tak tréner Suja siahol po oddychovom čase. Pomohlo to, sedem minút pred koncom viedla Ruža znovu o 11 bodov (65:54), a po následnom úspešnom pokuse Kmeťovej o 13 bodov. V závere Ruža umnou hrou zabránila súperkám zdramatizovať zápas. V 37. minúte bolo vedenie MBK už takmer 20-bodové (75:56) a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. Svoje prvé body za Ružu dala aj Kováčiková, keď zvyšovala náskok Liptáčok dve a pol minúty pred koncom na 77:56.

S kalendárnym rokom, ako aj domácimi divákmi, sa rozlúčia zverenky Juraja Suju už v utorok 22. decembra (pozor – nie v stredu, ale v utorok), keď v rámci domácej extraligy privítajú v Koniarni družstvo ŠBK Šamorín. Začiatok zápasu je tradične o 17:00.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 58:82 (19:18, 32:41, 48:59). Bodovali – Slovan: Slezáriková 16, Marcová 15, Talajková 11, Lavríková a Križmová po 4, Tarkovičová a Turzáková po 3, Dulová 2. MBK: Tetemondová 19, Sujová 18, Letková 12, Kmeťová 11, Lázárová 7, A. Baburová 5, Kelčíková a D. Baburová po 3, Kováčiková 2. Štvrtiny: 19:18, 13:23, 16:18, 10:23. Úspešnosť streľby: 39% – 48%. Trojky: 5-6. TH: 19/13 – 12/6. Diváci: 160.