Slovan bez šance, Tetemondová excelovala!

Bratislavský Slovan bol pre hráčky MBK Ružomberok druhým súperom v novej sezóne domácej extraligy. V hlavnom meste SR bol papierovým favoritom Ružomberok, čo potvrdzoval už od začiatku zápasu. Prvú štvrtinu vyhrali Liptáčky o desať bodov, druhú ešte výraznejším rozdielom o 15 (24:9). Polčasový stav 49:24 hovoril najlepšou rečou o jasnej prevahe bronzového tímu z uplynulej sezóny.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani v druhej polovici stretnutia. Najvyrovnanejšia z pohľadu skóre bola tretia štvrtina, ktorú vyhrali Ružomberčanky len o dva body 11:9. Poslednú časť duelu však znovu zapli zverenky Juraja Suju na vyššie obrátky a uspeli v nej 26:10. Celkovo sa tak v Bratislave zrodilo suverénne víťazstvo MBK v pomere 86:43.

V stretnutí doslova excelovala reprezentantka SR v drese Ruže Katarína Tetemondová. Okrem toho, že súperkám nastrieľala úžasných 34 bodov, pridala k nim aj 9 doskokov. Na palubovke strávila 27 minút. Za povšimnutie stojí aj jej ďalšia obdivuhodná štatistika – zo šiestich pokusov za tri body premenila až päť (83,33%).

Strelecky sa v zápase presadili aj Kmeťová (11), Moravčíková, ako aj Alexandra a Dominika Baburové pridali po deväť bodov. Za domáce si 20 bodov pripísala Slezáriková.

Najbližšie sa hráčky MBK Ružomberok predstavia znovu domácemu publiku. V Koniarni privítajú v stredu 30. septembra nováčika extraligy – BAM Poprad. Zápas sa začína o 17:00.

Extraliga – 2. kolo: BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 43:86 (15:25, 24:49, 33:60). Bodovali – Slovan: Slezáriková 20, Zarevúcka 7, Talajková 6, Marcová 4, Lavríková, Dulová a Oštádalová po 2. MBK: Tetemondová 34 (9 doskokov), Kmeťová 11, Moravčíková, A. Baburová, D. Baburová po 9, Lázárová 8, Sujová 6. Štvrtiny: 15:25, 9:24, 9:11, 10:26.