Šamorín nemal šancu. Vyhrali sme o 22 bodov

Šamorín vs. Ružomberok, alebo Onuška vs. Suja. Ďalší duel extraligy zavial naše žabky na juh Slovenska, kde si v novej hale bez problémov poradili so Šamorínom.

21 bodov dali zverenky Juraja Suju svojim súperkám v prvej štvrtine, kým inkasovali len 17. Od začiatku zápasu sa strelecky darilo Tetemondovej, ktorá napokon zaznamenala až 20 bodov a 9 doskokov. Druhá štvrtina bola ako jediná vyrovnaná, skončila sa výsledkom 23:23. Napriek tomu však do polčasových šatní odchádzali s náskokom Ružomberčanky, ktoré vyhrali prvý polčas pomerom 44:40.

Po zmene strán nasledoval uragán MBK. Aktívne boli pod košom najmä Moravčíková, D. Baburová, A. Baburová a Kmeťová. Ruža si v predposlednej štvrtiny vypracovala sľubný náskok, tretiu desaťminútovku vyhrali Liptáčky o desať bodov 24:14. Záverečné dejstvo už bolo v znamení udržania si náskoku MBK, Ružomberok dostatočné vedenie a opraty zápasu nepustil z rúk, a napokon po solídnom výkone zdolal Šamorín presvedčivo o 22 bodov – 89:67.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 67:89 (17:21, 40:44, 54:68). Bodovali – ŠBK: Slamová 18, Vyňuchalová a Riecka po 11, Feketeová 8, Hašková 3. MBK: Tetemondová 20, Moravčíková 14, D. Baburová 13, A. Baburová 12, Kmeťová a Sujová po 11, Lázárová 8. Štvrtiny: 17:21, 23:23, 14:24, 13:21. Úspešnosť streľby: 38% – 48%.