Ružu podporia v Piešťanoch desiatky fanúšikov!

Nevzdávajú to, v žiadnom prípade! Napriek dvom prehrám po sebe chcú basketbalistky MBK Ružomberok zabojovať naplno a v sobotu vyhrať v Piešťanoch. A udržať sa tak v hre o finále domácej extraligy.

Prvý zápas semifinálovej série zvládli na domácej palubovke lepšie Piešťany. Hoci Ružomberok so súperkami držal krok do polčasu, potom ovládli hru zverenky Martina Pospíšila a napokon vyhrali o 26 bodov. Liptáčkam sa nedarilo ani v druhom zápase. V Koniarni bolo včera už po prvej štvrtine 15:29, a hoci sa MBK potom pozviechal a takmer bodovo dotiahol na Čajky, napokon prehral o 11 bodov 60:71.

Tretí zápas, ktorý bude v prípade výhry Piešťan spečatením ich postupu do finále, je na programe už v sobotu 9. apríla o 18:00. Do kúpeľného mesta sa chystá aj autobus fanúšikov MBK Ružomberok. “Uvedomujeme si dôležitosť stretnutia, rozhodne chceme, aby hráčky cítili podporu našich priaznivcov, a preto sme podporili tento výjazd,” povedal manažér MBK Radoslav Popelka.

Kapitánka Ruže Zuzana Lázárová je spoločne s ostatnými hráčkami odhodlaná urobiť všetko pre návrat série späť do Ružomberka. K tomu je však potrebné zvíťaziť na palubovke Čajok. “Veľmi sa tešíme z toho, že nás prídu do Piešťan podporiť aj naši skvelí fanúšikovia. Potrebujeme ich ako soľ, pretože keď sa občas hra nedarí, vždy nás vedia podržať. Stále bojujeme, máme šancu na finále, dáme do toho všetko, čo v nás je,” zneli slová našej kapitánky.

Odchod autobusu fanúšikov MBK Ružomberok je v sobotu 9. apríla o 14:15 spred športovej haly Koniareň. Cena výjazdu (cesta+vstupenka) je len 5 eur, vďaka výraznej podpore klubu. Stále sú voľné miesta, prihlasovať sa treba cez vytvorenú udalosť na sociálnej siete Facebook. Stačí kliknúť na tento link: https://www.facebook.com/events/618184801667749/