Ružomberská exhibícia, Cegléd dostal stovku

Rozlúčkový zápas MBK Ružomberok s aktuálnou sezónou Stredoeurópskej ligy sa odohral v sobotu 1. februára o piatej podvečer v Koniarni. Súperom Liptáčok bol maďarský Cegléd, očakávalo sa víťazstvo slovenského vicemajstra.

Z očakávaného víťazstva bola napokon exhibícia. Už prvú štvrtinu diktovali tempo zápasu zverenky Juraja Suju, a vyhrali ju jednoznačne 32:11. Napriek súperovi nie príliš zvučného mena sa do Koniarne prišlo na duel pozrieť 700 divákov, ktorí sa bavili basketbalom. Prispel k tomu výraznou mierou aj početný domáci fanklub Concordia 1906. Asi stovka fanúšikov neustále povzbudzovala Ružu a vytvárala v hale skvelú kulisu. Žabkám to očividne prospievalo, zvíťazili aj v druhej štvrtine, aj keď bodový rozdiel nebol až taký markantný ako v úvodnej desaťminútovke – 17:12.

Po zmene strán pokračovala ružomberská kanonáda. Liptáčky odštartovali tretiu štvrtinu šnúrou 14:0, a túto časť hry vyhrali jasným skóre 19:3. Vo vynikajúcom svetle sa ukázala znovu Američanka Fenynová, ktorá dala počas zápasu až 18 bodov, a skvele tak sekundovala svojej krajanke Murphyovej (19). Škoda, že takúto posilu nemal basketbalový Ružomberok o mesiac skôr…

Zápas sa v poslednej štvrtine už len dohrával, ale iba zo strany frustrovaného Ceglédu. Ružomberok pokračoval v aktívnom výkone, a svoj progres ešte vystupňoval. Záverečnú desaťminútovku vyhrali Sujove zverenky absolútne suverénne 32:6. Stý bod MBK zaznamenala štyri sekundy pred klaksónom kapitánka Brezániová, a upravila tak na konečný a zaslúžený stav 100:32 pre Ružomberok.

MBK Ružomberok – CEKK Cegléd 100:32 (32:11, 49:23, 68:26). Štvrtiny: 32:11, 17:12, 19:3, 32:6. Najviac bodov: Murphyová 19, Fenynová 18, Kmeťová 13 – Vilipićová 15, Szabóová 7, Orbanová 6. Diváci: 700.