Ružomberok valcuje ďalej, padlo aj Brno!

Po dvoch prípravných zápasoch proti Banskej Bystrici, ktoré sa stali suverénnou korisťou MBK Ružomberok, si Sujove zverenky zmerali sily s účastníkom Európskeho pohára FIBA Valosunom Brno.

Sobota a nedeľa boli dvomi hracími dňami prípravného dvojzápasu MBK Ružomberok na palubovke silného družstva Valosun Brno. Liptáčky dokázali, že majú skvelú fazónu, a po Bystričankách dokázali triumfovať aj nad svojím ďalším súperom.

Prvý duel sa pre MBK nevyvíjal najlepšie, do polčasových šatní odchádzali o bod spokojnejšie domáce hráčky. Po zmene strán však naše žabky bojovali ako sa patrí, čoho výsledkom bola výhra o päť bodov 65:60. Najlepšou strelkyňou z našich bola Kmeťová, autorka 17 bodov. Zuzka Lázárová pridala 12 a Tetemondová s D. Baburovou po 9.

Aj dnešné stretnutie, ktoré sa paradoxne skončilo napokon takmer identickým výsledkom ako včerajšie, zvládli lepšie Ružomberčanky. Dominovali od začiatku, polčas vyhrali o 13 bodov, napokon zvíťazili o štyri. Darilo sa znovu Kmeťovej (14 bodov), ale aj Tetemondovej a D. Baburovej.

Tréner Juraj Suja po dvojzápase povedal, že jeho družstvo odohralo dve skutočne náročné zápasy. “Nastúpili sme proti dobrému a veľmi agresívnemu súperovi. Som rád, že sme už pomaličky začali ukazovať našu cestu, akou sa chceme uberať. Dúfam, že sa budeme ďalej zlepšovať.”

Najbližšie čaká basketbalovú Ružu maďarský Győr, s ktorým sa na jeho palubovke stretne 6. a 7. septembra. Následné štyri prípravné zápasy odohrá Ružomberok doma v Koniarni. 11. a 12. septembra proti Brnu, a 18. a 19. septembra proti Győru.

3. prípravný zápas (29.8.): Valosun Brno – MBK Ružomberok 60:65 (40:39). Najviac bodov MBK: Kmeťová 17, Lázárová 12, Tetemondová a D. Baburová po 9.

4. prípravný zápas (30.8.): Valosun Brno – MBK Ružomberok 61:65 (24:37). Najviac bodov MBK: Kmeťová 14, Tetemondová 13, D. Baburová 12.

Program zvyšnej časti prípravy MBK: 6. a 7. 9. Győr – Ružomberok, 11. a 12. 9. Ružomberok – Brno, 18. a 19. 9. Ružomberok – Győr.