Ružomberok v pohode obhájil bronz!

MBK Ružomberok - ŠBK Šamorín

V stredu 27. apríla bol v ružomberskej športovej hale Koniareň na programe tretí zápas série o bronz v slovenskej extralige medzi domácimi basketbalistkami a tímom zo Šamorína.

Až v piatej minúte domáce Ružomberčanky po prvý raz vyhrávali. Dovtedy držal bodové opraty zápasu Šamorín, no trvalo to len necelých päť minút. Od tohto momentu už na palubovke úradovali zverenky Juraja Suju. Prvú štvrtinu síce vyhrali len skromne o dva body, no potom už dominovali jednoznačným spôsobom. Úsek medzi 11. a 20. minútou im vyšiel dokonale, nastrieľali Šamorínu 23 bodov a dostali len 10. Už po polčase tak bol značný bodový rozdiel v prospech liptovského tímu – 41:26.

Aj tretia štvrtina sa Ružomberčankám podarila. Dali 25 bodov, kým hostky boli úspešné len 13 bodmi. Pred záverečnou časťou hry už bolo prakticky o výsledku zápasu, ako aj zisku bronzových medailí rozhodnuté. Napriek tomu domáce hráčky nenechávali nič na náhodu a 21 bodmi v poslednej desaťminútovke len potvrdili svoju dominanciu a zvýšili náskok na 36 bodov.

Ružomberok tak po roku obhájil bronzové medaily, úplne v pohode, najkratšou možnou cestou. Šamorín totiž porazil v troch zápasoch po sebe a sériu tak vyhral 3:0. Pohár za 3. miesto si z rúk generálneho sekretára Slovenskej basketbalovej asociácie Ľubomíra Ryšavého prebrala kapitánka MBK Zuzana Lázárová. Diváci v Koniarni tlieskali posledné minúty zápasu v stoji, a po záverečnom klaksóne si užili zaslúženú “ďakovačku” s hráčkami.

Juraj Suja, MBK Ružomberok: “Sme spokojní, že sme to uzatvorili dnes, v najkratšom možnom čase, pohodlným víťazstvom o 36 bodov. Dnes veľmi nebolo čo riešiť, aj keď úvod nám nevyšiel. Ostali sme však pokojní, baby sa potom rozbehli, začali hrať rýchlejšie, a malo to správnu formu. Najmä z pohľadu výsledku to bol najvydarenejší zápas série o bronz.”

Stanislav Onuška, ŠBK Šamorín: “V prvom rade blahoželám Ružomberku. Neviem, či sú s týmto umiestnením spokojní, no v sérii s nami potvrdil úlohu favorita. Veľmi sa mi páčilo, že hráčky MBK hrali stále na doraz. Bronz je v rukách Liptáčok absolútne zaslúžene. Mňa zase teší, vzhľadom k nášmu družstvu, že dva zápasy boli síce jasné, ale v niektorých fázach sme sa s Ružomberkom pobili o dobrý výsledok.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 87:51 (18:16, 41:26, 66:39) – na zápasy 3:0, bronz získal Ružomberok. Bodovali – MBK: Tetemondová 17, D. Baburová a Lázárová po 15, A Baburová 10, Kmeťová 9, Sujová 7, Kováčiková 5, Moravčíková 4, Kelčíková 3, Letková 2. ŠBK: Slamová 20, Vyňuchalová 9, Feketeová 8, Bartánusová, Lelkesová a Óváriová po 4, Mračnová 2. Štvrtiny: 18:16, 23:10, 25:13, 21:12. TH: 22/18 – 14/11. Trojky: 5-2. Diváci: 700. Úspešnosť streľby: 42,7% – 33,3%.