Ružomberok je v semifinále extraligy!

Na naše basketbalistky dnes v bratislavskom Dome športu čakal druhý štvrťifnálový zápas slovenskej extraligy. Po prvom víťaznom ťažení sa očakávala výhra favorita z Liptova.

Začiatok duelu bol prekvapujúci. Domáce Slovanistky sa pustili do Ružomberčaniek zostra, a prvú štvrtinu vyhrali o päť bodov – 18:13. Zlom v podaní zvereniek Juraja Suju nenastal ani v druhej desaťminútovke, ktorú MBK prehral o tri body 13:16. Do polčasových šatní tak odchádzali spokojnejšie domáce Bratislavčanky po priebežnom výsledku 34:26.

Až tretia štvrtina ukázala veľkú časť potenciálu vicemajstra. Naše žabky jednoznačne prestrieľali svojho húževnatého súpera 18:10, a pred záverečnou štvrtinou tak bol nerozhodný stav so štyrmi štvorkami – 44:44.

Aj posledná časť hry vyšla podstatne lepšie Ružomberku. Hoci ešte šesť minút pred koncom vyhrávala Sujova družina len o tri body, následne svoj náskok násobila až na konečný 19-bodový rozdiel. V záverečnej štvrtine rozniesli Liptáčky svoje súperky 29:10.

Ružomberok tak vyriešil štvrťfinálovú sériu so Slovanom najkratším možným – a víťazným – spôsobom po výhrach 68:56 v Koniarni a 73:54 v Bratislave.

Semifinálová séria Ružomberka s Piešťanmi začne v sobotu 14. marca na dolnom Považí. Druhý zápas – prvý v našej Koniarni – sa odohrá v stredu 18. marca o 17.00.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 54:73 (18:13, 34:26, 44:44). Štvrtiny: 18:13, 16:13, 10:18, 10:29. Najviac bodov – Bratislava: Riecka 16, Kalafutová 12, Slezáriková 10. Ružomberok: Lázárová 19, Letková 13, A. a D. Baburová po 10, Kmeťová 8, Černáková a Hadačová po 5, Nagyová 2, Remenárová 1. Úspešnosť streľby: 44.9% – 43.5%.