Ružomberok jasne zdolal Košičanky

Jednoznačné víťazstvo si pripísali na svoje konto v slovenskej extralige hráčky MBK Ružomberok. V nedeľu 20. októbra suverénne zdolali Cassoviu Košice rozdielom takmer 40 bodov – 82:46. Zápas v Koniarni sledovala slušná návšteva 400 divákov.

Prvá minúta zápasu priniesla kurióznu situáciu, keď sa Košičankám v snahe dať kôš zasekla lopta pri obruči. Problém vyriešil jeden z rozhodcov pomocou druhej lopty. Od začiatku dominoval na palubovke Ružomberok, mladý, no mimoriadne sympatický košický celok s ním nedokázal držať krok. Z Liptáčok vynikala najmä švédska posila Vesterbergová, ktorá za desať minút nastrieľala šesť bodov. Pred dvojminútovou prestávkou vyhrávala Ruža 24:11.

Do druhej štvrtiny už vďaka priaznivému stavu poslal domáci tréner aj mladú Kubušovú, a bola tak druhou nádejou, ktorá do hry zasiahla, keďže od úvodu duelu zbierala minutáž aj Remenárová. Náskok domácich utešene narastal, zdalo sa aj, akoby postupne Cassovii robila problémy kondícia. V 14. minúte viedli Liptáčky už o viac ako 20 bodov – 34:13. To bol pre hosťujúcu lavičku jasný signál na oddychový čas. Ten však zrejme skutočne slúžil len na oddych, keďže aj po ňom zvyšovanie náskoku Ruže pokračovalo – v 16. minúte už 39:16. Po následnej trojke v koši Liptáčok si timeout zobral aj J. Suja a svoje zverenky krikom vôbec nešetril. Pred polčasom sa domáce posnažili a náskok zvýšili na 44:19. V druhej štvrtine tak dosiahli Košičanky len osem bodov.

Druhý polčas začali hostky šnúrou 5:0. To vyprovokovalo domácich priaznivcov k skandovanému povzbudzovaniu. Výsledkom bola zase ružomberská šnúra 4:0. Opraty zápasu však stále, a to celkom jednoznačne, držali v rukách zverenky Juraja Suju. V 24. minúte viedli už 54:28. Pod domácim košom odviedla veľmi dobrý výkon Murphyová, radosť bolo pozerať aj na rozohrávky Ristićovej a Brezániovej. Dve minúty pred koncom tretej desaťminútovky viedli Liptáčky už o viac ako 30 bodov – 64:33. To už do hry zasiahla ďalšia mladá nádej MBK – Kudličková.

Posledná štvrtina sa už len dohrávala, aj keď nemožno povedať, žeby hráčky poľavili z tempa. Zvlášť Ružomberčanky zaberali stále naplno. A to sa do hry zapojila aj štvrtá vychádzajúca hviezda MBK – Hadačová. Na prvý kôš v záverečnej desaťminútovke si diváci museli počkať takmer dve minúty – napokon ho dala Černáková, ktorá zvýšila na 69:36. Keď bolo päť minút pred koncom 75:41, domáci kouč poslal na palubovku hneď tri hráčky druhého sledu – Hadačovú, Remenárovú aj Kubušovú. Liptáčky bez problémov dotiahli zápas do jasne víťazného konca, aj za skandovaného potlesku domácich tribún.

MBK Ružomberok – BK SOUŽ Cassovia Košice 82:46 (24:11, 44:19, 67:36). Štvrtiny: 24:11, 20:8, 23:17, 15:10. Diváci: 400. Rozhodovali: Pipíška, Kurpáš, Bartoš. Najviac bodov: Ružomberok – Kmeťová 14, Černáková a Murphyová po 13, Brezániová 11, Stalvantová 10, Vesterbergová 8 – Filičková 19, Ivančáková 7, Jacková a Migová po 5. Vývoj zápasu: 6:0, 13:4, 15:6, 21:9, 30:13, 34:13, 39:16, 52:26, 56:30, 58:31, 73:39, 77:42, 79:46.