Ružomberčanky zaslúžene porazili Tarbes o 22 bodov! + VIDEO

Ružomberčanky zaslúžene porazili Tarbes o 22 bodov!

Viac ako tisíc divákov sa prišlo v stredu 13. novembra do Koniarne pozrieť na domácu premiéru MBK Ružomberok v tejto sezóne Európskeho pohára FIBA. Súperom našich žabiek bol silný francúzsky tím GB Tarbes.

Hoci úvodný rozskok vyhrali Francúzky, prvý kôš zápasu strelili domáce. Postarala sa oň po peknom prieniku Baburová. Liptáčkam sa darilo, premieňali šance pod košom, a rovnako dobre pracovali pod vlastným košom, kde prekazili viaceré útoky súperiek. Prvá štvrtina Tarbesu vôbec nevyšla, prehral ju 7:15, a nepotvrdil chýry, aké o tomto tíme išli pred duelom s Ružomberkom.

Hráčkam z krajiny galského kohúta sa vôbec nedarilo ani po krátkej pauze. Naopak, domáce žiarili, aktívne napádali, a tak bol v 15. minúte rozdiel v skóre už 17-bodový (25:8). Kompaktný výkon domácich príjemne prekvapoval aj divákov, takýto vývoj zápasu zrejme málokto čakal. Hostky sa prakticky nedostávali do šancí, Ružomberčanky viedli o 20 bodov (!) v 16. minúte (28:8). Búrlivý potlesk znel Koniarňou vzápätí, keď Ristićová premenila trojbodový pokus (31:8). Hrozivo pre Tarbes vyznieva fakt, že 10-bodovú hranicu prekonal tím C. Sicsića až tri minúty pred polčasom (31:10)!

Do druhého dejstva nastúpili hostky koncentrovanejšie, a už po dvoch minútach nastrieľali šesť bodov, čo bol dovtedy ich približne 10-minútový limit. To primälo trénera Suju zobrať si oddychový čas. Francúzkam sa začalo dariť, v 25. minúte bol náskok domácich už len 15-bodový (44:29). Čiastočná herná kríza však zasiahla Liptáčky, ktoré podstatne ťažšie ako dovtedy strieľali koše. Prelomili to dve minúty pred koncom tretej štvrtiny, keď šnúrou desiatich bodov upravili na 55:36.

Dvadsaťbodový rozdiel (60:40) bol pre Ružomberok už v úvodnej minúte poslednej štvrtiny. Koniareň sa zabávala povzbudzovaním, tlieskaním, ktorým strhol celú halu domáci fanklub Concordia 1906. V 32. minúte viedli Liptáčky už o 25 bodov. Štyri minúte pred záverečným klaksónom si svoj náskok pohodlne udržiavali (70:46). Kým tretia štvrtina patrila Francúzkam, všetky tri ostatné boli s menšou či väčšou dominanciou MBK. Aj preto je výhra Ružomberka v tomto zápase jednoznačne zaslúžená.

Fotogaléria zo zápasu sa nachádza: TU!

MBK Ružomberok – Tarbes GB 78:56 (15:7, 39:18, 57:40). Štvrtiny: 15:7, 24:11, 19:22, 21:16. Strelkyne zápasu: MBK Ružomberok – Murphyová 15, Ristićová a Kmeťová po 13, Stalvantová 9, Brezániová a Vesterbergová po 7, Černáková a Remenárová po 4. GB Tarbes: Montgomeryová 17, Reghaissia 11, Morateurová a Mirchevová po 8, Radová 7, Castetsová 5. Rozhodovali: Szczerba (POL), Poljansek (SLO), Sljivic (AUT). Diváci: 1050.

Vývoj zápasu: 6:2, 8:5, 10:7, 17:7, 23:8, 33:10, 35:12, 37:14, 42:24, 44:30, 48:34, 55:38, 63:40, 65:43, 70:46, 74:50,