Ružomberčanky rozobrali Poprad 89:48

Dve bývalé hráčky Ružomberka nastúpili dnes v Koniarni proti MBK. Adela Kudličková a Lucia Hadačová obliekajú od novej sezóny dres (už) extraligového celku BAM Poprad.

“Padni, padni,” kričal jeden z ružomberských fanúšikov v tretej štvrtine stretnutia MBK Ružomberok – BAM Poprad na adresu trojkového pokusu kapitánky Ruže Zuzany Lázárovej. Trojka padla, Ruža v tej chvíli viedla už 62:24…

Vráťme sa však o desiatky minút späť a pozrime sa na to, ako to vyzeralo na palubovke od 17:00.

MBK Ružomberok - BAM Poprad

Od začiatku zápasu bolo jasné, kto je favoritom. Ružomberčanky na nováčika extraligy vyleteli, a dlho to v prvej štvrtine vyzeralo, že Poprad dá len jediný kôš. Napokon, hoci Ruža inkasovala päť bodov, vyhrala úvodné dejstvo úplne jednoznačne o 21 bodov. Druhá štvrtina však začala zlepšenou obranou nováčika, čo sa prejavilo na útlme v narastaní skóre v prospech Ružomberka. Napriek tomu trvalo len krátko, kým zverenky Juraja Suju našli recept aj na tento spôsob hry súperiek, a napokon vyhrali aj druhé dejstvo presvedčivo 25:11.

Nič na náhodu nenechali Ružomberčanky ani po zmene strán. Tri minúty pred koncom tretej štvrtiny už viedli 68:26 a o zápase už v tej chvíli bolo rozhodnuté. Solídna návšteva 500 divákov hnala MBK vpred, potlesk si vyslúžili aj viaceré akcie Ruže z kategórie exhibičných. Mladý, a do značnej miery neskúsený tím Popradu, nemohol vzdorovať silnému tímu Liptáčok. Tie napokon bez najmenších problémov duel dotiahli do víťazného konca, keď zvíťazili suverénne 89:48.

Spomedzi domácich sa najviac darilo kapitánke Lázárovej, ktorá nastrieľala 20 bodov, k čomu pridala aj 7 doskokov. V tejto štatistike však kraľovala z MBK Tetemondová (10 doskokov), autorka 11 bodov. Moravčíková zaznamenala 16 bodov. Ružomberok vyhral aj vďaka vysokej úspešnosti streľby. Premenil totiž 47% pokusov, kým Poprad len 29%.

Najbližšie cestujú zverenky Juraja Suju do Piešťan, kde odohrajú zápas v sobotu 3. októbra o 19:00. Bude to zároveň slávnostné otvorenie novej haly v tomto kúpeľnom meste. Domácim divákom sa žabky predstavia v stredu 7. októbra v šlágri proti Good Angels Košice (17:00).

Extraliga – 3. kolo: MBK Ružomberok – BAM Poprad 89:48 (26:5, 51:16, 74:31). Bodovali – MBK: Lázárová 20, Moravčíková 16, D. Baburová a Kmeťová po 12, A. Baburová 11, Kelčíková 4, Jarinová 2, Sujová 1. BAM: Petríková 16, Hadačová 12, Pavlendová 11, Kudličková 7, Kubová 2. Štvrtiny: 26:5, 25:11, 23:15,  15:17. Diváci: 500. Úspešnosť streľby: 47% – 29%.