Ruža zdolala Spišiačky na palubovke aj v hľadisku

Zápas so Spišskou Novou Vsou sa hral v búrlivej atmosfére, o ktorú sa v Koniarni postarali domáci fanklub Concordia 1906, ako aj priaznivci hostí. Ružomberok duel pred 1000 divákmi bez problémov zvládol.

Prvý bod Ruže dala Kmeťová až za stavu 0:4. Spišiačky mali lepší úvod, lenže potom zorali zodpovednosť na svoje plecia Lázárová a Remenárová, a dali po štyri body, čím vyrovnali stav na 9:9. V hale si prakticky nebolo počuť vlastného slova, pretože okrem početného a tradične vynikajúceho domáceho fanklubu Concordia 1906 boli v Koniarni počuť aj priaznivci hostí, ktorí prišli podporiť svoj tím naozaj hlučne. Prvý raz domáce vyhrávali až v 7. minúte (13:12) po úspešnom hode Kmeťovej. Napokon však úvodnú desaťminútovku zaslúžene vyhrali hostky 20:19.

Sestry Dominika a Alexandra Baburová sa postarali o to, že už na začiatku druhej štvrtiny Ruža vyhrávala 23:21. Obidve skórovali po pekných individuálnych akciách. Liptáčky hrali v týchto fázach lepšie, od súpera si držali päťbodový odstup. Štyri minúty pred polčasom po trojke Kudličkovej vyhrávala Ruža už 33:25. Trojka Lázárovej o minútu neskôr už znamenala vedenie MBK o 11 bodov – 38:27. V závere štvrtiny zverenky Juraja Suju svoj náskok ešte zvýšili.

Druhý polčas začali lepšie domáce šnúrou štyroch bodov. Po troch minútach viedli už 51:32. Spišiačkam sa nedarilo, bola to prakticky exhibícia Ružomberka. Štyri minúty pred koncom štvrtiny vyhrával MBK 57:33. Kým na palubovke to už dramatické nebolo, v hľadisku sa počas celého zápasu odohrával nádherný súboj fanklubov. Nielen vďaka početnosti aj tento zápas vyhrali domáci.

Všetko už bolo rozhodnuté, a tak sa posledná desaťminútovka len dohrávala. Tréner Suja dal priestor všetkým hráčkam z lavičky, pohľad na skóre prezrádzal v 33. minúte konštantný, vyše 20-bodový náskok Ružomberka. Domáce dokázali, že v tejto sezóne to na súpera zo Spiša vedia, a znovu nad ním jasne triumfovali.

MBK Ružomberok – Rucon 2014 Spišská Nová Ves 83:59 (19:20, 46:32, 66:42). Štvrtiny: 19:20, 27:12, 20:10, 17:17. Rozhodovali: Gabara, Kiss, Karnay. Diváci: 1000. Bodovali – Ružomberok: Lázárová 23, D. Baburová 12, Nagyová a Kmeťová po 10, Remenárová 9, A. Baburová 8, Kudličková 7, Černáková 4. Spišská Nová Ves: Morrisová 16, Gladkovová 14, Bučáková 12, Stašová 6, Slimáková a Feketeová po 4, Palušná 3.