Ruža vydrela prvé štvrťfinálové víťazstvo

800 divákov bolo v ružomberskej športovej hale Koniareň zvedavých na úvodný zápas playoff. Domáce žabky nastúpili proti Slovanu, a nič iné ako výhru si ani nepripúšťali.

Neuveriteľne dlho, až tri minúty, museli čakať diváci v Koniarni na prvý kôš. Dala ho Kmeťová, Ružomberok vyhrával 2:0. Černáková po peknom prieniku zvyšovala na 4:0, až potom sa po vyše 4 minútach dostali k slovu aj Bratislavčanky, Kalafutová upravila na 4:2. Na tabuli svietilo 2:55 do konca štvrtiny a 11:5 pre MBK, keď si hosťujúci tréner Rakočević zobral oddychový čas. Jeho tímu sa nedarilo a strácal kontakt s Liptáčkami. Nepomohlo to však, úvodnú desaťminútovku vyhrali domáce 16:9.

IMG_5458

Štvorbodovou šnúrou síce začali druhú štvrtinu zverenky Juraja Suju, no Slovan potom znížil na 20:14. Napriek značnej prevahe Ružomberka sa favoritovi spod Čebraťa nedarilo strelecky tak, ako by si predstavoval. Jasné pozície pod košom nedokázali ani na dvakrát premeniť napríklad Letková či Černáková. Trojka Horonyovej na opačnej strane znamenala zmenu skóre na 22:18, tri minúty pred koncom štvrtiny bolo 22:21.

Minútu pred koncom Slovan po prvý raz vyhrával 28:26, aj keď len chvíľku, lebo kapitánka Ruže Lázárová vyrovnala. Táto pasáž hry však bola aj pre domácich divákov rozčarovaním. Najmä vďaka mizernej úspešnosti streľby tak prehrala Ruža druhú desaťminútovku 13:19, na „veľkú prestávku“ išli družstvá za stavu 29:28.

MBK Ružomberok – Rucon 2014 Spišská Nová Ves

Mierne zlepšeným výkonom odštartovala Ruža druhú polovicu zápasu. Vypracovala si osembodový náskok, no stále sa nedokázala Slovanu vzdialiť na pokojný rozdiel desať a viac bodov. Vždy, keď už k tomu mali domáce blízko, prišiel pohotový kôš hostí z protiútoku. Štvrtinu však Ružomberok vyhral 23:15.

Doslova uragánom začali Liptáčky poslednú časť hry, a zakrátko viedli už 58:43. Keď bolo šesť minút pred koncom 62:48, zdalo sa byť o osude stretnutia rozhodnuté. Tak aj bolo, Slovan sa už k zdramatizovaniu nedostal, pretože práve záverečná fáza bola najlepšou v podaní MBK.

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 68:56 (16:9, 29:28, 52:43). Štvrtiny: 16:9, 13:19, 23:15, 16:13. Rozhodovali: Hančík, Špirka, Turček. Diváci: 800. Bodovali – Ružomberok: Lázárová 16, Kmeťová 14, A. Baburová 12, Nagyová 8, Remenárová, Hadačová, Černáková a D. Baburová po 4, Letková 2. Bratislava: Sholoková 18, Riecka 12, Križmová 10, Kalafutová 9, Horonyová 6, Slezáriková 1.