Ruža ušetrila Poprad od nepopulárnej stovky

MBK Ružomberok - BAM Poprad

Nič iné ako víťazstvo Ružomberka si zverenky Juraja Suju v zápase proti BAM Poprad ani nepripúšťali.

Stalo sa, aj keď k maximálnej spokojnosti mal trénerský tandem Suja-Porubčan zrejme dosť ďaleko. Hráčky MBK začali zápas solídne, prvú štvrtinu vyhrali 25:16, druhú dokonca 32:7, no potom akoby prišlo uspokojenie z náskoku a možno aj predvádzanej hry proti skutočne slabučkému súperovi. Dôsledkom toho bola prehratá tretia štvrtina (16:18).

Následne sa však Ružomberčanky vzchopili a záverečnú desaťminútovku ovládli 16:3, celý zápas vyhrali jednoznačne 89:44, no proti Popradu mohli vzhľadom na kvalitu kádra a súčasnú formu zvíťaziť aj podstatne vyšším rozdielom. Úspešnosť streľby MBK bola na úrovni solídnych 45%, kým Poprad mal v pokusoch za dva body katastrofálnu úspešnosť 16%.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 44:89 (16:25, 23:57, 41:73). Najviac bodov: Hadačová a Petríková po 11, Theinerová 6 – Tetemondová 17, Lázárová 16, Kmeťová 12, Sujová a D. Baburová po 11. Štvrtiny: 16:25, 7:32, 18:16, 3:16.