Ruža prehrala v Pécsi, Parkerová zranená

Bude aj lepšie. Chce to čas. Tieto slová znejú aktuálne z úst verných priaznivcov MBK Ružomberok. Basketbalistky slovenského vicemajstra podľahli v Stredoeurópskej lige tímu Pinkk Pécsi 424 (Maďarsko) pomerne hladko o 18 bodov 61:79 po polčase 30:35.

Bývalá hráčka Ružomberka Janka Minčíková sa výraznou mierou podpísala pod výhru maďarského klubu nad Liptáčkami. Desiatimi bodmi prispela k víťazstvu 79:61 a teda tretej prehre Ružomberčaniek v Stredoeurópskej lige (MEL) po sebe. Zverenkyne Juraja Suju totiž podľahli v prvom kole na palubovke Miškovca, neuspeli ani doma proti Záhrebu, keď rozhodujúci kôš strelili Chorvátky v poslednej sekunde zápasu za stavu 65:65.

V Pécsi bola najlepšou strelkyňou Ružomberka Murphyová s 15 bodmi, vynikajúcou jej sekundovala Ristićová, ktorá zaťažila konto súperiek 13 bodmi. Darilo sa aj Stalvantovej (11). Zaujímavosťou je, že počet faulov bol v zápase rovnaký na obidvoch stranách (24). Rovnaký bol aj počet úspešných trojkových pokusov (6). Z hosťujúceho družstva sa v 33. minúte vyfaulovala kapitánka Brezániová, o šesť minút ju nasledovala Ristićová.

600 divákov videlo v aréne pomerne vyrovnaný zápas, všetky štvrtiny však vyhrali domáce basketbalistky. “Vstup do zápasu nám vyšiel lepšie ako v predchádzajúcich stretnutiach. Náskok Pécsu bol pred polčasom malý, no mám ťažké srdce na to, čo predviedlo moje družstvo po zmene strán. Najviac som sklamaný z toho, že počas druhého polčasu nehrali dievčatá ani náhodou to, o čo som ich žiadal cez prestávku,” vyjadril sa po stretnutí tréner Ružomberka Juraj Suja.

Ešte väčšou boľačkou ako nepríjemná prehra na juhu Maďarska je pre MBK citeľná strata jednej z kľúčových hráčok. Američanka Parkerová, ktorá bola v minulej sezóne jednou z najlepších hráčok Liptáčok, sa zranila. Podľa dostupných informácií by mala byť mimo palubovky niekoľko mesiacov, nie je vylúčená ani jej úplná absencia v aktuálnej, len nedávno začatej sezóne. Ružomberské vedenie klubu tak bude musieť túto nepríjemnú situáciu v čo najkratšom čase vyriešiť, pretože sa blížia prvé zápasy Európskeho pohára. V ňom MBK obhajuje účasť v semifinále!

MEL: PINKK Pécsi 424 – MBK Ružomberok 79:61 (15:11, 35:30, 56:46). Pécsi: Minčíková 10, Tomlinson 9, Sinclair 8, Őri 6, Ruják 5 (Ajdukovič 21, Kováts a Iványi po 5, Győri 4, Adamecz, Katona a Sárok po 2). Tréner: R. Hernández. Ružomberok: Murphy 15, Ristič 13, Stalvant 11, Vesterberg 5, Baburová 2 (Kmeťová a Parker po 6, Černáková 3, Brezániová 0). Tréner: J. Suja. TH: 17/27 – 19/25, fauly: 24 – 24, 5 faulov: 40. min. G. Őri – 33. min. Z. Brezániová a 39. min. K. Ristič, trojky: 6/16 – 6/26, rozhodcovia: P. Papp, L. Király, G. Balog, diváci: 600, štvrtiny: 15:11, 20:19, 21:16, 23:15.

© 2013 MBK Ružomberok, autorské práva vyhradené. Použitie fotografií, textu alebo jeho častí je dovolené len s uvedením zdroja: www.mbkruzomberok.sk