Rozhodol ružomberský uragán. Na palubovke aj v hľadisku

MBK Ružomberok - Cassovia Košice

Súboj Ružomberka so Šamorínom sľuboval atraktívny basketbal. So zaujímavou príchuťou, pretože na lavičke ŠBK sedí bývalý manažér Liptáčok Stanislav Onuška, v drese MBK zase nastupuje ex-Šamorínčanka Timea Sujová.

Doslova uragán nielen na palubovke, ale aj v hľadisku spustil Ružomberok na svojho šamorínskeho súpera v Koniarni už od začiatku. Mohutné povzbudzovanie Concordie, no hlavne bodová smršť našich žabiek spôsobili, že v 7. minúte už MBK vyhrával 17:4. Domáce však ničili ŠBK aj naďalej, darilo sa najmä kapitánke Lázárovej a Remenárovej. Prvú štvrtinu vyhrali Liptáčky jednoznačne o 18 bodov.

Krátky oddych Šamorínu vôbec nepomohol, práve naopak. Náskok Ruže narastal, keď sa v 13. minúte takmer vyšplhal na 20 bodov (34:15), hosťujúci tréner Onuška si zobral oddychový čas. Ani tento krok však MBK nepribrzdil. O minútu neskôr už zverenky Juraja Suju po peknej individuálnej akcii Kmeťovej viedli o dvadsať bodov – 37:17. V závere polčasu síce Šamorín bodovo aspoň sčasti ožil, no domáce si stále udržiavali veľmi komfortný vyše 20-bodový náskok.

50:24. Taký bol výsledok po úvodnom koši druhého polčasu v podaní Sujovej. Uragán Ružomberka pokračoval na palubovke aj v hľadisku. Skvelý, na tomto zápase mimoriadne početný fanklub Concordia 1906 sa zabával, prvotriedne povzbudzoval a burcoval celú halu. Na prahu 30-bodového náskoku v 24. minúte (56:27) si hosťujúci tréner znovu zobral oddychový čas. Nebolo žiadnym prekvapením, že znovu to nepomohlo. O 31 bodov viedol MBK už o minútu neskôr – 60:29.

Nebolo čo riešiť v poslednej štvrtine. Rozbehnutý Ružomberok sa zabával pohľadnou hrou, šesť minút pred koncom stále viedol o vyše 30 bodov (71:38). Tréner Suja dal výraznejší priestor aj hráčkam z lavičky, 800 divákov v Koniarni nestíhalo tlieskať skutočne ukážkovému výkonu Liptáčok. Tie svojho súpera doslova sfúkli z palubovky a zaslúžene vyhrali.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 83:43 ((24:8, 48:24, 64:36). Diváci: 800. Štvrtiny: 24:8, 24:16, 16:12, 19:7). Bodovali – Ružomberok: Lázárová 16, Letková a Sujová po 14, Kmeťová 9, Nagyová 8, D. Baburová 7, Hadačová 6, Remenárová 5, A. Baburová 4. Šamorín: Vyňuchalová 19, Slamová 7, Hašková 6, Mračnová 5, Lelkesová 3, Beynnonová 2, Holmqvistová 1. Trojky: 3:3, TH: 14/12 – 14/12. Rozhodovali: Fuska, Holländer, Životský.