Prvé semifinále – v Piešťanoch zakvitla Ruža

MBK Ružomberok- Dynamo Kursk

S jediným cieľom išli v sobotu 22. marca basketbalistky MBK Ružomberok na prvý semifinálový zápas domácej extraligy do Piešťan. Vedeli, že Čajky sú náročným súperom, no aj napriek tomu chceli vyhrať, a úspešne tak začať predposlednú sériu v ceste za majstrovským titulom.

Úvod sa Liptáčkam vydaril. Pred solídnou návštevou 400 divákov sa hral atraktívny, aj keď už od začiatku nervózny basketbal. Prvá štvrtina sa stala zaslúžene korisťou Ružomberka, ktorý ju vyhral o päť bodov. Po krátkej pauze však prišiel zvrat a k slovu sa výrazným spôsobom dostali Piešťany. MBK nezachytil úvod druhej časti a prehral ju o šesť bodov. Do šatní na polčas tak odchádzali s jednobodovým náskokom domáce hráčky.

Rozhodujúca bola tretia štvrtina. Ani jedno z družstiev si nedokázalo vytvoriť vyšší náskok, ale lepšiu streleckú mušku mali Ružomberčanky, ktoré po 30. minúte vyhrávali o dva body. Remízová záverečná štvrtina rozhodla o tom, že napokon sa z výhry tešili Liptáčky, ktoré sa tak ujali aj vedenia v sérii 1:0.

Značný podiel na úspechu MBK mala aj vysoká úspešnosť v trojbodových pokusoch. Ružomberok ich premenil až deväť (teda celkom z nich strelil až 27 bodov), kým Piešťany len štyri. Z domácich sa najviac darilo Tathamovej, autorke 23 bodov, Sujova družina pôsobila viac ako tím, čoho dôkazom je 15 bodov Murphyovej, 13 Fenynovej a 11 Baburovej.

Druhý zápas semifinále, ktorý bude zároveň prvým domácim pre Ružomberčanky, sa odohrá už v stredu 26. marca o pol šiestej večer v hale Koniareň. Vstupné na atraktívny duel je len 1 euro.

Semifinále, 1. zápas: Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 62:63 (15:20, 15:9, 15:17, 17:17) – stav série 0:1 . Najviac bodov: Tathamová 23, Felixová 15, Dudášová 11 – Murphyová 15, Fenynová 13, D. Baburová 11. TH: 18/12 – 14/10, fauly: 18 – 21, trojky: 4 – 9, rozhodovali: Tomašovič, Hančík a Margala, 400 divákov.