Prvý zápas, prvá stovka. Ruža – Cassovia 106:57

Prvý zápas novej sezóny vyznel jasne pre Ružomberok. Už po prvej štvrtine vyhrával papierový favorit takmer o 20 bodov.

S kompletným kádrom nastúpili dnes na zápas 1. kola nového ročníka Extraligy žien basketbalistky MBK Ružomberok. Ich súperom bol v Koniarni tím Cassovia Košice. Ako tak vyrovnaný bol len úvod stretnutia, no potom Liptáčky rozbehli svoj útočný stroj na plné obrátky, a už po prvej štvrtine vyhrávali jednoznačne 32:13. Obraz hry sa nezmenil ani potom, zverenky Juraja Suju skutočne valcovali výkonnostne druhé košické družstvo a po polčase viedli 60:27.

Zmena strán však Ruži príliš neprospela, keďže sa jej čiastočne prestalo dariť strelecky. Lodivod MBK poslal na palubovku aj hráčky z lavičky, a tak sa bodový stroj na chvíľku zasekol. No len dočasne, tretiu štvrtinu vyhrali Ružomberčanky 24:11 a v poslednej minúte pokorili magickú stobodovú hranicu.

Najlepšou strelkyňou Ružomberka bola Tetemondová, ktorá dala skvelých 24 bodov. Kapitánka Lázárová pridala 18, Dominika Baburová 17. Najviac času na palubovke z Ružomberčaniek strávili Lázárová, Kmeťová a Tetemondová (približne 30 minút), Moravčíková odohrala 28 a A. Baburová 25 minút.

Tréner Liptáčok Juraj Suja sa z úvodnej výhry v prvom kole veľmi teší. “Papierové predpoklady nás predurčovali k jasnému víťazstvu, ale nikdy neviete, ako to skončí.” Pripomenul, že Cassovia má nového trénera. “Sám som bol zvedavý, s čím vyrukujú, pretože káder je veľmi šikovný.” Napokon priznal, že má radosť aj zo stovky, no zároveň dodal: “Na môj vkus sme však inkasovali veľa bodov.”

Dragan Ristanović, kouč Košičaniek, férovo priznal, že Ružomberku neboli jeho zverenky zdatným súperom. “Dúfam, že v ďalšom kole už odohráme vyváženejší zápas v obrane aj útoku.”

MBK Ružomberok – Cassovia Košice 106:57 (32:13, 60:27, 84:38). Bodovali – MBK: Tetemondová 24, Lázárová 18, D. Baburová 17, Kmeťová 14, A. Baburová 12, Moravčíková a Sujová po 9, Kelčíková 2. Cassovia: Timková 20, Ivančáková a Jassová po 8. Diváci: 450. Štvrtiny: 32:13, 28:14, 24:11, 22:19.