Príprava MBK: Do Koniarne mieria Brno a Győr

Sujova družina odohrala ďalšie dva prípravné zápasy. V maďarskom Győri jeden zápas prehrala, ďalší však po celozápasovej dominancii vyhrala.

38:36 cez polčas, no napokon 62:71. Basketbalistky MBK Ružomberok postihol v tretej štvrtine prípravného zápasu v maďarskom meste Győr výpadok koncentrácie, a preto, hoci ešte cez polčasovú pauzu viedli o dva body, napokon duel prehrali o deväť bodov.

“Tento duel nás nezastihol v najlepšej mentálnej pripravenosti,” odhaľuje príčinu prehry hlavný tréner basketbalovej Ruže Juraj Suja. “Celkovo sme absolvovali dva zápasy proti dobrému súperovi.” Dodajme, že v prvotnej fáze ladenia formy na novú sezónu Ružomberčanky všetky zápasy dovtedy zvíťazili, dvakrát s Banskou Bystricou a rovnako dvakrát so silným celkom Valosun Brno.

Druhé stretnutie v Győri sa už nieslo v liptovskej réžii. Do prestávky vyhrávala Ruža o šesť bodov, napokon svoj náskok ešte zveľadila, a domáce hráčky porazila 70:58. Spokojný bol aj lodivod MBK. “Áno, druhý zápas bol podľa našich predstáv. Odolali sme tlaku Maďariek a predviedli sme dobrý výkon.” Za pozitívum považuje J. Suja aj fakt, že na palubovku sa dostalo všetkých 11 dievčat z kádra Ruže.

Najlepšou strelkyňou úvodného zápasu v Győri bola Moravčíková (Černáková), ktorá dala 14 bodov. O tri menej zaznamenali Kmeťová a Tetemondová. V druhom stretnutí sa 15-bodmi blysla reprezentantka Tetemondová, 11 bodov dala Kmeťová a po 10 Dominika Baburová a kapitánka Lázárová.

Najbližšie sa príprava presúva do ružomberskej športovej haly Koniareň. Liptáčky si už tento piatok o 18:00 a v sobotu o 11:00 (aj s účasťou domáceho fanklubu Concordia 1906) zmerajú sily s Valosunom Brno. O týždeň neskôr ich čaká, rovnako v Koniarni, generálka na Extraligu. V piatok 18. a sobotu 19. septembra bude ich súperom Győr. Vstup na tieto zápasy je pre verejnosť bezplatný.

Príprava MBK – 5. a 6. zápas: Uni Győr – MBK Ružomberok 71:62 (36:38). Najviac bodov Ruže: Moravčíková 14, Kmeťová a Tetemondová po 11. Uni Győr – MBK Ružomberok 58:70 (30:36). Tetemondová 15, Kmeťová 11, D. Baburová a Lázárová po 10.

Najbližší program prípravy (ŠH Koniareň, vstup zdarma): 11. 9. o 18.00 a 12. 9. o 11:00 MBK Ružomberok – Valosun Brno. 18. 9. o 18:00 a 19. 9. o 11:00 MBK Ružomberok – Uni Győr.