Prázdne sedačky, komorná atmosféra, dráma až do konca

Prekvapujúco nezaplnená nová hala v Piešťanoch bola dejiskom extraligového zápasu medzi domácimi Čajkami a MBK Ružomberok. Duel bol napínavý až do záverečných sekúnd…

Piešťany, sobota 3. októbra, 18:00. Všetko je pripravené na slávnostné otvorenie novej Diplomat Arény. Historicky prvým zápasom, ktorý sa v tejto hale odohrá, bude súboj medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok, čiže druhým a tretím tímom uplynulej sezóny slovenskej extraligy.

Atraktívne stretnutie, spojené s pokrstením piešťanskej arény, však neprilákalo toľko divákov, ako by si domáci usporiadatelia priali. Nielenže nebolo vypredané, ale množstvo prázdnych sedačiek naozaj bilo do očí.

Samotný zápas, hoci bol dramatický až do úplného záveru, sa hral v pokojnej, až komornej atmosfére, ktorú len z času na čas prerušil potlesk či skutočne len občasné skandovanie priaznivcov Čajok.

Prvú aj druhú štvrtinu zvládli lepšie zverenky Martina Pospíšila. Do polčasových šatní odchádzali za stavu 36:26. Zvyšné dve desaťminútovky však bodovo, a z veľkej časti aj herne, ovládli Ružomberčanky. Posledná štvrtina bola nesmierne dramatická, ešte aj v poslednej minúte vyhrávali Piešťany len o štyri body. Tlak MBK na konci však zvrat v skóre nepriniesol, a tak si domáce udržali tesný náskok a do tabuľky si pripísali dva body.

Ružomberok musí teraz na zápas s Čajkami rýchlo zabudnúť. Už v stredu 7. októbra totiž naše žabky čaká náročný súboj s úradujúcim majstrom – Good Angels Košice. Úvodný rozskok je naplánovaný v Koniarni, ako tradične, na 17:00.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 53:47 (17:15, 36:26, 44:38). Bodovali – Piešťany: Krč-Turbová 13, T. Páleníková a M. Páleníková 10, Bartoňová 7, Parkerová 6, Engelmanová 5, Pilátová 2 – D. Baburová 13, Moravčíková 11, Lázárová 10, Sujová 8, Tetemondová 5. Štvrtiny: 17:15, 19:11, 8:9, 9:12. Úspešnosť streľby: 34% – 27%.