Pod Urpínom očakávaná výhra MBK

Bystrické pumy, ako nazývajú slangovo hráčky ŠKP 08 Banská Bystrica, dokázali potrápiť v extralige už nejedného súpera. Dokázali svoje kvality aj proti MBK Ružomberok, ktorému sa prehrou s Good Angels skončila úctyhodná séria víťazstiev?

Uragán Liptáčok v prvej štvrtine však zobral Bystričankám nielen vietor z plachiet, ale aj akúkoľvek nádej na prijateľný výsledok, o prípadnej výhre ani nehovoriac. Úspešnosť streľby zvereniek Juraja Suju sa v úvodnej desaťminútovke pohybovala aj na úrovni 75% (!), kým domáce hráčky premenili z počiatočných šiestich pokusov len jediný. Aj preto Ruža zaslúžene vyhrala úvodnú štvrtinu presvedčivo a spoľahlivo 22:8.

Potom sa však pumy spamätali a úsek medzi 11. a 15. minútou zvládli veľmi dobre, vyhrali ju 11:5 aj vďaka tomu, že Ružomberok sa s náskokom uspokojil a zjavne vo svojej snahe poľavil. V polovici druhej štvrtiny bol stav už len 19:27. Zlepšenou hrou vyhrali druhú štvrtinu Banskobystričanky napokon 12:9 a do polčasových šatní odchádzali s prijateľným skóre 20:31.

Začiatok tretej štvrtiny vyšiel znovu lepšie pumám, no už o niekoľko minút to Ružomberčanky dobehli a tretiu desaťminútovku vyhrali o tri body 13:10. Do záverečnej štvrtiny vstupovali obidve družstvá za stavu 44:30 pre MBK, a očakávalo sa, že najúspešnejší slovenský klub dotiahne tento zápas bez najmenších problémov do víťazného konca.

Oslnivý výkon nepodali Liptáčky ani v poslednej desaťminútovke. V jej úvode bodovali len domáce hráčky, v 32. minúte znížili na 33:44, Jelenčíkovej dva body znamenali dokonca priblíženie sa na 9 bodov – 35:44 (následne 37:46). Posledné minúty duelu však patrili Ruži, ktorá aspoň v záverečných chvíľach zabrala naozaj naplno a napokon vyhrala presvedčivo o 28 bodov.

ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 37:65 (8:22, 20:31, 30:44). Najviac bodov – ŠKP: Piperková 11, Števulová 7, Bačová a Jelenčíková po 5 – Kmeťová 15, Tetemondová 13, Sujová 8, D. Baburová 7, Lázárová, Kováčiková 5. Štvrtiny: 8:22, 12:9, 10:13, 7:21. Úspešnosť streľby: 26% – 47%. Diváci: 150.