Piešťany vedú 1:0, Ružu zdolali o 26 bodov

Prvý semifinálový zápas playoff slovenskej extraligy medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok bol na programe v Diplomat aréne v sobotu 2. apríla o 18:00.

Nebol to očakávaný nápor či uragán, ktorý sa od domácich od začiatku očakával. Piešťany len pomaly pridávali prvé body, Liptáčky im umne sekundovali a väčší bodový rozdiel ani nepripustili. Po desiatich minútach bolo nerozhodne 20:20. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej štvrtine, Ružomberok držal krok s Čajkami, ktoré zamierili do polčasových šatní len s dvojbodovým náskokom 39:37.

Rozhodujúca pre osud stretnutia bola tretia štvrtina. Zverenky Juraja Suju v nej nedokázali čeliť strelecky úspešným Piešťanom, ktorých náskok v tejto časti hry neustále narastal. Úsek medzi 21. a 30. minútou vyhrali domáce 18:7, a boli už jednou nohou vo vedení v sérii 1:0. Záverečná štvrtina nepriniesla ani náznak drámy, práve naopak, Čajky v nej bodový rozdiel ešte navýšili. Basketbalistky z kúpeľného mesta dokázali v úvodnom semifinálovom zápase zvíťaziť s prehľadom o 26 bodov. Druhý duel je na programe v stredu 6. apríla o 17:00 v ružomberskej Koniarni.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 81:55 (20:20, 39:37, 57:44). Najviac bodov: Parkerová 23, Engelmanová 17, Dudášová 10, Oroszová a M. Páleníková po 9 – Sujová 19, D. Baburová a Kmeťová po 8, Tetemondová 7. Štvrtiny: 20:20, 19:17, 18:7, 24:11. TH: 16/13 – 19/14. Trojky:10-7. Úspešnosť streľby: 48% – 32%. Diváci: 400.