Petržalka ľahkou korisťou MBK

Pred zápasom sa podľa papierových predpokladov zdalo, že jedinou nezodpovedanou otázkou je výška skóre. O víťazstve Ružomberka nad Petržalkou v sobotu 8. decembra azda nikto nepochyboval. Prekvapenie sa nekonalo, Liptáčky bez najmenších problémov vyhrali.

Keď po prvej štvrtine svietil na ukazovateli skóre stav 23:4, nik nepochyboval, kto bude udávať každý tón zápasu. Petržalčanky hrali rozhárane, Ružomberok zase dával do zápasu len toľko, koľko potreboval. Už v úvodnej časti hry si schuti zastrieľali všetky hráčky MBK, Vesterbergová zaznamenala za desať minút sedem, Murphyová šesť bodov.

Kto čakal, že sa napríklad v druhej štvrtine obraz hry zmení, mýlil sa. Domáci kouč Suja si však po necelých dvoch minútach musel zobrať oddychový čas. Zrejme videl, že hráčky neplnia to, čo od nich očakával. Dostatočnú minutáž dostávali aj Remenárová (už tradične hráva takmer od začiatku), ale aj ďalšia mladá nádej Hadačová. Nesklamali. Počas ich pobytu na palubovke však Petržalka zaznamenala šnúru 6:0. Do polčasu však Ruža svoj náskok zvýšila na 45:18.

Po zmene strán pokračoval očakávaný koncert Ružomberka. Najľahšiu úlohu mala so svojou postavou pod košom Murphyová, ktorá z ľahkosťou strieľala jeden kôš za druhým.V 23. minúte mala na konte už 19 bodov. Ruža vtedy vyhrávala 56:20. Aj tretie dejstvo sa stalo jednoznačnou korisťou Liptáčok, 350 divákov v hale sa zabávalo na viacerých vydarených akciách MBK.

Posledná štvrtina patrila predovšetkým novej posile Ružomberka Mandićovej, ktorá sa síce bodovo nepresadila, ale pre spoluhráčky pripravila viacero ukážkových akcií a prihrávok. Tempo zápasu na konci výrazne upadlo, no aj tak zverenky Juraja Suju jednoznačne zvíťazili nad slabučkou Petržalkou

MBK Ružomberok – BK Petržalka 84:32 (23:4, 45:18, 66:26). Štvrtiny: 23:4, 22:14, 21:8, 18:6. Najviac bodov: MBK Ružomberok – Murphyová 23, Černáková 14, Stalvantová 12, Vesterbergová 10, Kmeťová 9, Baburová 7. Petržalka – Smuteková 8, Čápová 6, Turáková 5. Rozhodovali: Fuska, Špirka, Hollander. Diváci: 380.