Pécs vyhral najmä vďaka lepšej lavičke

pecs-vyhral-najma-vdaka-lepsej-lavicke

Už aj s podporou domáceho fanklubu Concordia nastúpili v stredu 8. januára na ďalší duel Stredoeurópskej ligy hráčky MBK Ružomberok. Ich súperom bol deň po zápase s Piešťanmi maďarský tím Peac Pécs.

Keď po necelých troch minútach vyhrával Ružomberok 7:2, hosťujúci tréner Djokić si zobral oddychový čas. Domáce hráčky pôsobili uvoľnene, ich prejav bol prirodzený. Darilo sa im aj pod košom, po trojke Černákovej vyhrávali v 5. minúte už 12:5. Nepríjemné Maďarky, ktoré nastúpili na zápas s 12 hráčkami v kádri oproti desiatim Liptáčkam, sa presadzovali len veľmi ťažko.

Úvod druhej štvrtiny patril Murphyovej, ktorá najprv hneď po rozohrávke zobrala loptu hostkám, skórovala, a z následného útoku MBK sa presadila netradične spoza trojkového oblúka – 24:17. Pécsu sa však potom podarilo znížiť na rozdiel dvoch bodov. V 17. minúte Maďarky vyrovnali na 26:26, Murphyová však z trestných hodov naklonila misky váh znovu na stranu Ružomberka (27:26). Záver polčasu bol napínavý, do šatní však odchádzali spokojnejšie hosťujúce hráčky.

Tesný súboj o vedenie pokračoval aj po prestávke. V 26. minúte po trojkách Reidovej a Jovanovićovej vyhrávali Maďarky už 44:36. V týchto chvíľach sa lámal chlieb zápasu, a zdalo sa, že Ružomberok ho prehrával. Štyri minúty pred koncom tretej štvrtiny strácal na Pécs už 10 bodov. Navyše, zverenkám Juraja Suju už dochádzali aj fyzické sily, slabá lavička nedávala nádej na reálne zabojovanie o výhru. Za všetko hovorí fakt, že tretiu časť zápasu prehrali domáce 8:18.

Fanklub Concordia hnal Ružomberčanky dopredu, no manko na silný Pécs bolo značné – 13 bodov. Snaha sa Liptáčkam uprieť nedala, ale podstatne silnejšia lavička hostiek, ktoré mohli striedať až sedem hráčok, prakticky rozhodla o osude zápasu. V samom závere domáce dotiahli stav na 50:56, ale na väčšiu drámu už nezostával čas, ani sily. Za svoj výkon si však ružomberské žabky vyslúžili skandovaný potlesk.

MBK Ružomberok – PEAC Pécs 55:65 (19:14, 29:32, 37:50). Štvrtiny: 19:14, 10:18, 8:18, 18:15. Rozhodovali: Tomašovič, Šarišský, Daňo. Diváci: 750. Bodovali: Murphyová 13, Černáková 12, Baburová 10, Vesterbergová 6, Kmeťová a Brezániová po 5, Stalvantová 4 – Reidová 20, Jovanovićová 16, Nagy-Bujdosová 9. Vývoj zápasu: 5:2, 12:5, 18:12, 21:17, 24:19, 26:22, 27:26, 27:29, 32:32, 36:46, 36:50, 39:52, 50:56.