Nadstavbovú časť zakončil Ružomberok víťazne

Duel proti Šamorínu na jeho palubovke bol pre basketbalistky MBK Ružomberok posledným v nadstavbovej časti. Po nej sa začína playoff…

Zápas na juhu Slovenska spočiatku zverenkám Juraja Suju vôbec nevychádzal. Prvú štvrtinu prehrali Liptáčky pomerne jednoznačne 6:15, a v druhej dokázali streliť súperkám len o dva body viac ako Šamorín, a tak po polčase bol stav 42:35 pre domáce hráčky. Po zmene strán však nastúpil do hry úplne iný Ružomberok, ktorý za 10 minút zmietol ŠBK z palubovky 13:2, a otočil tak skóre stretnutia. A keďže sa posledná štvrtina skončila nerozhodne 20:20, tesné víťazstvo o štyri body si zo Šamorína odnáša Ružomberok.

Liptáčky zaznamenali solídnu úspešnosť streľby na úrovni 43%, súperky MBK mali o desať percent nižšiu presnosť pokusov. Najviac bodov spomedzi kádra Ružomberka dala Kelčíková (12), 10 bodov pridala Kmeťová a po 9 Myersová, Mištinová a A. Baburová.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 64:68 (15:6, 42:35, 44:48). Sujová 20, Vyňuchalová 13, Keanová 12, Lelkesová 8 – Kelčíková 12, Kmeťová 10, Myersová, Mištinová a A. Baburová po 9, Campbellová 7. Štvrtiny: 15:6, 27:29, 2:13, 20:20. TH: 23/18 – 16/12. Trojky: 6-6. Úspešnosť streľby: 33% – 43%. Diváci: 130.