Na tretiu štvrtinu Cassovia dlho nezabudne!

Situáciu, aká sa vidí skutočne len zriedkavo, a to máme na mysli aj našu domácu extraligu, zažili diváci na dnešnom zápase v metropole Východu.

Pre Ružomberok to mala byť povinná jazda. Cassovia totiž dlhodobo okupuje poslednú priečku tabuľky našej najvyššej súťaže. Zverenky Juraja Suju potvrdzovali úlohu favorita v prvej štvrtine, ktorú vyhrali pôsobivým skóre 24:8. Zrejme uspokojené pohľadom na svetelnú tabuľu však dovolili húževnatým košickým nádejám nabrať sebavedomie, čo vyústilo do zníženia stavu na 27:34. Domáce druhú časť hry vyhrali 19:10!

Tréner MBK Juraj Suja musel Slovenkám v polčasovej šatni poriadne vyčistiť žalúdok. Na tretiu štvrtinu totiž Cassovia len tak ľahko nezabudne. Zažila totiž desaťminútový útočný uragán v podaní Ružomberka. Keď po 30. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 27:54, bolo všetkým jasné, že v tretej štvrtine nedali domáce basketbalistky ani jediný bod! Ruža v tejto pasáži skutočne dominovala a vyhrala ju 20:0.

Záverečných 600 sekúnd sa už len dohrávalo. Ružomberok mal víťazný náskok, Košičanky, ktoré sa ešte nespamätali z 20-bodového debaklu v tretej štvrtine, už nemali hlavne psychické sily na mohutnejšie vzdorovanie favoritovi. Do konca zápasu dali ešte 15 bodov, aj vďaka tomu, že Suja dal priestor všetkým hráčkam. Ruža však strelila ešte o bod viac, a tak v druhom najväčšom meste Slovenska vyhrala takmer o 30 bodov.

Cassovia Košice – MBK Ružomberok 42:70 (8:24, 19:10, 0:20, 15:16). Bodovali – Cassovia: Filičková 15, Timková 8, Nedoroščíková 6, Toroková 5, Migová 4, Mončeková a Jassová po 2. MBK: Tetemondová 18, Sujová a D. Baburová po 13, Kmeťová 8, A. Baburová 7, Kováčiková 4, Lázárová 3, Kelčíková a Moravčíková po 2. Štvrtiny: 8:24, 19:10, 0:20, 15:16. TH: 16/9 – 22/18. Trojky: 3-8. Úspešnosť streľby: 29% – 45%. Diváci: 70.