Liptáčky uspeli v Bratislave

MBK Ružomberok - BK Slovan Bratislava

Každý zápas tejto sezóny je pre Ružomberok ťažký, a výnimkou nebol ani duel so Slovanom Bratislava v hlavnom meste SR.

Ako na hojdačke. Kým prvú a tretiu štvrtinu zápasu BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok vyhrali domáce, v druhej a poslednej sa tešili z výrazného bodového zisku Liptáčky, a aj preto sa im podarilo v konečnom účtovaní zvíťaziť a odniesť si do Ružomberka ďalší, tentoraz deväťbodový triumf 65:56.

Úvodnú desaťminútovku vyhrali Slovanistky 22:18, no v druhej časti sa aktívnou hrou postarali zverenky Juraja Suju o obrat, keď druhú štvrtinu ovládli 16:7. No po polčase sa znovu viac darilo domácim hráčkam, tretiu štvrtinu boli lepšie o šesť bodov (19:13). Záverečná časť hry a jej výsledok 18:8 v prospech Ružomberka však rozhodli o víťazstve v prospech aktuálneho vicemajstra.

Strelecky sa z Ružomberčaniek najviac darilo Dominike Baburovej, ktorá dala 15 bodov. O štyri menej pridala Timea Sujová. Najbližšie sa basketbalistky MBK môžu tešiť na ozajstný sviatok v Koniarni. Už tento piatok 28. novembra o 18:00 privítajú ŠBK Šamorín, na ktorého lavičke je ako tréner bývalý dlhoročný generálny manažér Ružomberka Stanislav Onuška.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 56:65 (22:18, 29:34, 48:47). Najviac bodov – Bratislava: Hujsiová 16, Polcerová 12, Riecka 7, Marcová 6. Ružomberok: D. Baburová 15, Sujová 11, Remenárová 9, Nagyová 8. Štvrtiny: 22:18, 7:16, 19:13, 8:18. Trojky: 2:3. TH: 12/10 – 15/10.

NAJBLIŽŠIE: MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín (ŠH Koniareň, piatok 28. novembra o 18:00).