Košice ukázali svoje kvality, v Ružomberku vyhrali

Elektrizujúca atmosféra vládla na veľkom derby našej extraligy v Koniarni. Viac ako 1500 divákov sledovalo súboj MBK Ružomberok – Good Angels Košice.

Nervozita zväzovala od začiatku ruky úradujúcemu majstrovi, ale aj domácim hráčkam. Trošku lepšie začali Košice, vyhrávali 5:0, no zakrátko Ruža náskok vymazala a v 6. minúte prvý raz viedla 8:7, o minútu už 11:8. Oba celky produkovali veľa chýb, no v ružomberskej hale bola vďaka obidvom fanklubom a vysokej návšteve výborná atmosféra. Šťastnejšie však boli v závere štvrtiny Košičanky, ktoré ju vyhrali o jediný bod.

Polovica nasledujúcej desaťminútovky sa hrala v podobnom duchu, ani jednému z družstiev sa nepodarilo získať náskok. Až v 15. minúte po sérii neúspešných streleckých pokusov Ružomberka ušli zverenky Maroša Kováčika na 5 bodov (21:26), po premenených šestkách Bálintovej už viedli Košice o 7, a vďaka Langhorneovej už o deväť bodov (21:30).

Záver polčasu Ruži absolútne nevyšiel, Košičanky natiahli svoj náskok už na 13 bodov. V druhej štvrtine dal MBK len 7 bodov, a rozhodcovia prisúdili po tri fauly kľúčovým hráčkam Ruže – Tetemondovej, Lázárovej a Kmeťovej.

Ani zmena strán domácim príliš nepomohla. Po troch minútach bol náskok Košíc už 19-bodový (26:45). Nad hranicu 20 bodov sa bodový rozdiel dostal v 27. minúte, kedy už Kováčikove zverenky vyhrávali 51:30, o minútu neskôr už bolo 55:30 v prospech majstra. V tomto momente sa zdalo, že je o osude zápasu rozhodnuté. Zvlášť potom, čo minútu pred uplynutím tretej štvrtiny prehrával Ružomberok už o 25 bodov (35:60). Zvyšný čas stretnutia už plne kontrolovali vývoj Košice a strážili si dostatočný náskok.

Hlavným faktorom úspechu majsteriek bola úspešnosť streľby. Tá dosiahla takmer 50%, kým zverenky Juraja Suju zaznamenali len 30%. Celkovo viedli domáce necelé dve minúty, ostatný čas patril Košiciam.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 47:75 (17:18, 24:37, 40:60). Bodovali – MBK: Lázárová 11, Kmeťová 8, Jarinová, Sujová, D. Baburová a A. Baburová po 4, Tetemondová, Kováčiková a Letková po 3, Kelčíková 2, Moravčíková 1. Good Angels: Oblaková 17, Jurčenková a Bálintová po 14, Langhorneová 12, Stehlíková 7, Kupčíková 6, Žirková 3, Janoščíková 2. Štvrtiny: 17:18, 7:19, 16:23, 7:15. Diváci: 1700. TH: 19/13 – 29/21. Trojky: 2-4. Rozhodovali: Kúkelčík, Tomašovič, Šarišský.