Generálka na výbornú: Ružomberok – Győr 60:47

Príprava na novú sezónu sa končí, v stredu štartuje pre Ružomberok slovenská extraliga duelom v Koniarni proti Cassovii Košice.

Posledným dvojzápasom proti maďarskému tímu Uni Győr zakončili basketbalistky MBK Ružomberok prípravu na nový ročník 2015/2016. Zverenkám Juraja Suju sa darilo striedavo, no záverečné stretnutie zvládli a generálka tak skončila pre Liptáčky na výbornú.

MBK Ružomberok – Uni Győr

Piatkový zápas Ruži nevyšiel podľa predstáv. Do polčasu síce v Koniarni pred vyše 200 divákmi vyhrávali 34:31, no záver zápasu priniesol viac šťastia pre Maďarky, ktoré napokon uspeli o jediný bod 68:67. Najviac bodov Ružomberka dali kapitánka Lázárová (17), Dominika Baburová a Kmeťová.

Celkom iný vývoj mal zápas v sobotu. Domáci MBK viedol v stretnutí prakticky celý čas, cez prestávku o sedem bodov, napokon svoje víťazstvo natiahol na 13-bodový rozdiel. Darilo sa Tetemondovej, ktorá bola autorkou 14 bodov.

Príprava Ružomberka sa skončila úspešne. Družstvo Juraja Suju v nej odohralo až desať zápasov, z ktorých sedem vyhralo (trikrát proti Brnu, dvakrát proti Győru, dvakrát proti Banskej Bystrici), a len trikrát okúsilo trpkosť prehry – dvakrát boli úspešnejšie ako Ruža Maďarky, raz Valosun Brno.

Nový ročník domácej extraligy štartuje pre MBK už túto stredu 23. septembra. V Koniarni si Liptáčky zmerajú sily s Cassoviou Košice (17:00). K dispozícii budú okrem klasických lístkov pre divákov za 2 a 1 euro aj permanentky v cene 30 eur na celú sezónu.

Príprava – 9. a 10. zápas. PIATOK: MBK Ružomberok – Uni Győr 67:68 (34:31), body MBK: Lázárová 17. D. Baburová 15, Kmeťová 14.  Diváci: 210. SOBOTA: MBK Ružomberok – Uni Győr 60:47 (30:23), Tetemondová 14, Kmeťová 10, D. Baburová 8. Diváci: 80.

Najbližší zápas – 1. kolo Extraligy žien 2015/2016: MBK Ružomberok – Cassovia Košice (streda 23.9. o 17:00, ŠH Koniareň, vstupné: 2,00/1,00 eur).