Exhibícia proti Slovanu a výhra o 61 bodov!

Zdvihnutý varovný prst v podobe nečakanej výhry Slovana Bratislava nad Šamorínom bol pre MBK Ružomberok mementom, že celok z hlavného mesta nemôžu v žiadnom prípade podceniť…

Keď v 4. minúte Slovan viedol 8:7, bolo to prvý a poslednýkrát, kedy mal počas zápasu bodovo navrch. Potom už prebrali opraty stretnutia do svojich rúk favorizované žabky z Ružomberka, a rýchlymi útokmi, ako aj úspešnou streľbou dotiahli prvú štvrtinu do 16-bodového víťazstva (26:10).

rk-ba01

Po minúte druhej štvrtiny už bol náskok zvereniek Juraja Suju viac ako 20-bodový (31:10), a v Koniarni panovala veľmi žičlivá atmosféra, znovu najmä vďaka domácemu fanklubu Concordia 1906. Pohodlne si Ružomberok udržiaval značný bodový odstup od svojho súpera. Napriek tomu nebol tréner MBK s hrou svojich hráčok spokojný, a dvakrát počas štvrtiny siahol po oddychovom čase.

Po polčase sa Ruža zahryzla do Bratislavčaniek a predviedla niekoľko superrýchlych útokov. Tri minúty pred koncom štvrtiny bol náskok Liptáčok už takmer 40-bodový (61:24). Slovan herne odpadol, strelecky sa mu nedarilo, čo domáce hráčky patrične využili na zvýšenie skóre. Tretia desaťminútovka sa niesla jasne v réžii MBK, ktorý v nej triumfoval jednoznačným spôsobom 28:9.

rk-ba02

Budeme sa síce opakovať, ale, ako sa hovorí, čo je pravda nie je hriech – záverečná štvrtina sa už len dohrávala. Bodový rozdiel bol priepastný (v 34. minúte bol stav už 79:29), a diváci stále tlieskali ďalším pekným akciám v podaní výborne hrajúcich Ružomberčaniek. Poslednú minúty už nielen pripomínali, ale vyslovene boli exhibíciou domácich hráčok. Poriadna facka pre Slovan, ktorý si určite takýto záver v Koniarni nepredstavoval…

Prekvapenie sa teda nekonalo, favorit si presvedčivo poradil s bratislavským Slovanom a bez problémov zvládol ďalšiu prekážku v domácej extralige.

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 95:34 (26:10, 42:20, 70:29). Bodovali – MBK: Tetemondová 21, Kelčíková, Kmeťová a Moravčíková po 13, A. Baburová 10, Lázárová 8, Sujová 7, Letková 6, D. Baburová 4. Slovan: Marcová 11, Lavríková a Dulová po 4, Tarkovičová, Talajková a Ošťadálová po 3, Križmová, Mlynarovičová a Slezáriková po 2. Štvrtiny: 26:10, 16:10, 28:9, 25:5. TH: 11/10 – 12/9. Trojky: 7-3. Úspešnosť streľby: 60% – 19%. Diváci: 500.