Divácky rekord a skvelá atmosféra

Chceli, bojovali, snažili sa. Nevyšlo to. Basketbalistky MBK Ružomberok si po tesnej prehre s Flying Foxes SVS Post Wien-Schwechat zahrajú v nedeľu 13. marca o 14:30 o bronz vo Final Four Stredoeurópskej ligy.

Koniareň zažila 12. marca divácky rekord. Do športovej haly na Poľnej prišlo najviac návštevníkov v tejto sezóne Stredoeurópskej ligy v basketbale žien (CEWL). Zvedaví boli na to, či sa Ružomberku podarí vyhrať nad rakúskym tímom z viedenskej časti Schwechat, a postúpiť tak do finále CEWL.

Už úvodná štvrtina však naznačila, že to zverenky Juraja Suju vôbec nebudú mať jednoduché. Prvý a na dlhý čas poslednýkrát vyhrával MBK na začiatku 2:0. Potom prebrali opraty stretnutia do rúk hosťujúce hráčky, a vytvorili si desaťbodový náskok. Ruža sa snažila, no nedarilo sa jej najmä strelecky. Napriek tomu druhú štvrtinu vyhrala o štyri body a po polčase bolo všetko otvorené – 30:36.

Výborná bola zo strany Ružomberka najmä tretia štvrtina, v ktorej za neustáleho povzbudzovania nielen fanklubu Concordia 1906, ale aj celej haly, domáce basketbalistky otočili stav a vyhrávali pred záverečnou desaťminútovkou o dva body 49:47. Namiesto udržania a zvyšovania náskoku však napokon poslednú fázu hry nezvládli. ich nádeje na postup do finále pochovala najmä neúspešná streľba (predovšetkým za tri body), čo aj tréner Suja nazval jedným z hlavných dôvodov prehry.

POVEDALI PO ZÁPASE

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „Gratulujem súperovi k víťazstvu a postupu do finále. Prepadli sme tlaku, boli sme v kŕči, nehrali sme podľa našich predstáv. Bol to náš najhorší zápas za posledné obdobie. Nedávali sme trojky, od ktorých sme vyslovene závislí. Rozhodli individuality na strane rakúskeho tímu.“

Táňa Gallová: „Dobrý zápas, zaujímavý pre divákov. Na začiatku sme získali vedenie, no dochádzali nám sily, súperky to využili. Dali sme do toho všetko, podarilo sa nám to udržať a vyhrať.“

MBK Ružomberok – Flying Foxes SVS Post Wien-Schwechat 59:63 (11:21, 30:36, 49:47). Bodovali: MBK: Kmeťová 15, A. Baburová 11, Sujová a Tetemondová po 9, D. Baburová 7, A. Moravčíková 4, Lázárová a Kelčíková po 2. Foxes: Farisová 21, Ellenbergová 20, Stegerová 12, Perostiyskaová 10. Štvrtiny: 11:21, 19:15, 19:11, 10:16. Diváci: 1600. Úspešnosť streľby 38% – 45%.