Čajky si v Koniarni vylietali víťazstvo

V Piešťanoch rozhodlo prvý semifinálový duel až predĺženie. Do ružomberskej Koniarne meralo cestu na druhý zápas série 1300 divákov, ktorí si želali výhru domáceho MBK.

Po štyroch minútach svietil na ukazovali skóre stav 0:6. Úvod zápasu poznačila mizerná úspešnosť streľby Ružomberčaniek, ktorým nevyšlo hneď niekoľko útokov a pokusov o kôš. Liptáčky hrali ustráchane, Piešťany, naopak, sebavedomejšie. 90 sekúnd pred koncom štvrtiny, keď bolo 9:14, si Juraj Suja zobral oddychový čas. Nepomohlo, domáce prehrali prvú časť hry pomerne hladko 9:16.

Celom iný bol štart druhej štvrtiny. Šnúrou šiestich bodov v podaní Kmeťovej stiahol Ružomberok náskok súpera na jediný bod (15:16). A v 13. minúte MBK po prvý raz vyhrával 17:16 po peknej akcii Letkovej. V tejto fáze sa zase vôbec nedarilo hostkám, no Ruža to nedokázala využiť a zvýšiť svoj náskok. Ešteže sa jej darilo v štyroch trestných hodoch, po ktorých bol stav 21:16. Piešťany sa napokon spamätali, a otočili skóre, no v samom závere pred prestávkou sa viac darilo Liptáčkam, ktoré si ustrážili štvorbodový náskok.

35:25 bol stav v 24. minúte. No zvyšujúci sa bodový rozdiel nedokázal Ružomberok udržať, a tri minúty pred koncom štvrtiny bolo 35:31, o minútu neskôr už Čajky vyrovnali. Celkovo vyšla táto časť hry lepšie práve zverenkám Martina Pospíšila. Po 30-minútach vyhrávali o štyri body.

Záverečnú desaťminútovku začali Ružomberčanky katastrofálne. Strelecká úspešnosť na bode mrazu, čo bol presný opak ich súpera. Necelé štyri minúty pred koncom viedli Čajky o desať bodov, a zdalo by sa byť pomaly rozhodnuté. A keď Dudášová následne strelila trojku (37:50), Piešťany boli o hodný krok bližšie k výhre. Ruži už na zvrat nezostali sily ani čas, a tak sa druhý zápas semifinále skončil víťazstvom hostí.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 50:58 (9:16, 29:25, 35:39). Rozhodovali: Zubák, Kukelčík, Lukáč. Diváci: 1300. Štvrtiny: 9:16, 20:9, 6:14, 15:19. Bodovali – Ružomberok: Kmeťová 12, Lázárová 9, A. Baburová a D. Baburová po 7, Remenárová 6, Černáková 5, Letková 4. Piešťany: Tathamová 15, M. Páleníková 11, Stehlíková 9, Dudášová 8, Bartoňová 8, Krč-Turbová 4, T. Páleníková 1.