Ani doma to nevyšlo, Čajky vyhrávajú 2:0

Druhý zápas semifinálovej série medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami sa odohral v stredu 6. apríla od 17:00 v športovej hale Koniareň.

Prakticky o všetkom rozhodla prvá štvrtina, v ktorej zverenky Martina Pospíšila vyhrali s obrovským náskokom 29:15. Ružomberok síce v druhej, a hlavne tretej štvrtine zlepšil hru a dotiahol sa aj na rozdiel štyroch bodov (56:60), no na obrat v zápase mu už nezostali sily, resp. čas. Čajky si pripísali druhé víťazstvo a v sobotu môžu sériu rozhodnúť na domácej palubovke vo svoj prospech.

Ružomberčanky nevedia od prehry s Viedňou vo Final Four nájsť svoju ukážkovú formu, s ktorou sa prezentovali v zápasoch väčšinu základnej časti slovenskej extraligy, ale aj Stredoeurópskej ligy. Aj v dnešnom zápase im chýbala ľahkosť, presnosť a úspešnosť streľby, ktoré ich v nedávnej minulosti zdobili. Bojovnosť však Sujovej družine rozhodne nemožno uprieť.

Fanklub Concordia 1906, ktorý stojí pri ružomberských basketbalistkách aj futbalistoch v dobrom aj zlom, avizoval už pred zápasom, že sa do Piešťan v sobotu chystá. Podľa našich informácií sa na tom nič nezmenilo napriek 11-bodovej prehre, a tak sa Čajky môžu 9. apríla v Diplomat Aréne tešiť na prostredie, ktoré sa rozhodne nebude dať nazývať domácim…

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Bohužiaľ, z nášho pohľadu tento zápas nič nezmenil, stále sme tri víťazstvá od postupu do finále. Snažili sme sa posunúť o krôčik ďalej, nepodarilo sa. V sobotu máme ďalšiu možnosť, už poslednú. Musíme sa porozprávať najmä na tému vstupu do stretnutí, bavíme sa o tom nekonečne, ale stále sa to nejako nedarí. Zase nás to stálo výhru. Treba sa pozrieť aj na podkošovú silu Piešťan, od toho sa to celé odvíja…”

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: “Vývoj zápasu sme kontrolovali okrem úseku v tretej štvrtine, kedy sa Ružomberok dostal na dostrel. Vtedy sme zbytočne znervózneli a prestali sme hrať svoju hru, ale hneď po oddychovom čase sme sa vrátili do tempa. Podstatné bolo, že sme vložili veľkú energiu do malých detailov, ktoré pozitívne ovplyvnili zápas v náš prospech.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 60:71 (15:29, 27:40, 46:52). Bodovali – Ružomberok: Lázárová 16, Kmeťová a Tetemondová po 9, A. Baburová a Kelčíková po 7, D. Baburová 6, Sujová 4, Moravčíková 2. Piešťany: Engelmanová 21, Dudášová a Oroszová po 12, Parkerová 11, Whittingtonová 7, T. Páleníková 5, M. Páleníková 3. Štvrtiny: 15:29, 12:11, 19:12, 14:19. Diváci: 600. TH: 25/18 – 19/13. Trojky: 6-8. Úspešnosť streľby: 31% – 38%.