600 divákov videlo výhru Ružomberka, vedieme 1:0

Banská Bystrica má vo svojom kádri viacero zaujímavých hráčok, upozorňoval pred prvým štvrťfinálovom zápasom tréner Ružomberka Juraj Suja.

Mal pravdu. Tím spod Urpína nastúpil v Koniarni s veľkým sebavedomím. Na začiatku dokonca vyhrával, no jeho vedenie netrvalo dlho. Ružomberčanky, ktoré hnala dopredu veľmi pekná návšteva 600 divákov, sa presadzovali pomerne ťažko, no prvú štvrtinu dokázali vyhrať 23:19. Podobne o tri body v prospech zvereniek Juraja Suju sa skončila aj druhá desaťminútovka, ktorá sa v bojovnosti oboch celkov veľmi podobala úvodnej. Po polčase teda domáce hráčky síce vyhrávali, no ich náskok bol len skromných 7 bodov (40:33).

Tretia štvrtina vyšla Liptáčkam veľmi dobre. Aj vďaka výbornému výkonu Američanky Myersovej sa podarilo MBK odskočiť Banskej Bystrici takmer na rozdiel 20 bodov. Súper spod Urpína bol v úvodnom zápase rozhodne nepríjemnejší a bojovnejší, ako možno Ružomberok čakal. Napriek tomu ukázali domáce hráčky dostatočnú bojovnosť, aby tento papierovo slabší tím dokázali zdolať, a tak potvrdiť svoju silu a ujať sa vedenia v sérii 1:0, napriek tomu, že záverečnú štvrtinu prehrali 9:14. Zaujalo najmä 19 bodov Američanky Myersovej.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Chceli sme hrať lepšie, s väčšou chuťou, aj keď to bolo ťažké. Máme dve nové hráčky, tréningový proces bol fajn. Basketbalový výkon nebol moc dobrý, hre absentovala plynulosť. Boli sme mimo tempa, hra sa kúskovala. Ak chceme dosiahnuť nejaký cieľ, nemôže sa nám stávať, že nedáme 5-6 krát po sebe kôš.”

Miroslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: “Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas po pauze, ktorú sme mali pred playoff. Náš výkon bol zodpovedný a disciplinovaný. Takýmto basketbalom sa chceme prezentovať celý zvyšok sezóny. Verím, že v nastúpenom trende budeme pokračovať ďalej, a dúfam, že budeme úspešní.”

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 71:58 (23:19, 40:33, 62:44) – stav série 1:0. Myersová 19, Kmeťová a Lázárová po 9, Mištinová 8, A. Baburová a Campbellová po 7, Kelčíková 6, A. Moravčíková 4, Smithová 2 – Števulová 13, Verlíková 11, Jelenčíková 10, Blanárová a Pavlendová po 5, Piperková a Jassová po 4, Matejčíková 2, Van Dalenová 1. Štvrtiny: 23:19, 17:14, 22:11, 9:14. TH: 27/18 – 21/8. Trojky: 7-6. Diváci: 600. Úspešnosť streľby: 39% – 39%.